Jak nakoupit TV?

 

Podle čeho byste se měli rozhodovat a které faktory jsou pro Vás důležité? Zkusíme si to projít v několika krocích.

 

Úhlopříčka

Při výběru TV se dívejte na především na velikost TV.  Úhlopříčka je udávána v palcích(1" = 2,54cm). Pokud si nejste jisti, jak velkou úhlopříčku pořídit na Vaši pozorovací vzdálenost, zde je jednoduchý vzoreček: Pozorovací vzdálenost od TV by měla být 2-3x velikost úhlopříčky. To znamená, že na 2,5m si můžete pořídit 55" TV. 

 

DVB-T2/HEVC

Zjistěte si, že každý televizor má certifikaci pro DVB-T2 a podporuje kodek H.265(HEVC). Na našich stránkách snadno zjistíte, že vybíráte ten správný typ televizoru. U každého modelu je logo DVB-T2 ověřeno, takže se nemusíte bát, že kupujete "zajíce v pytli".

 

DVB-S/S2

Všechny TV, které máme v nabídce, nabízejí slot pro satelitní kartu. K provozování satelitu na Vaší TV je potřeba zakoupit modul SMIT Irdeto.

 

4K nebo FullHD?

V dnešní době se můžete setkat s pojmy jako 4K nebo UltraHD. Znamená to rozlišení a je udáváno v pixelech. Rozlišení je 3840x2160 pixelů. To je zhruba 8 000 000 000 obrazových bodů. Obecně tedy platí, že 4K je 4x vyšší rozlišení než FullHD. Pro Vás to ve výsledku znamená detailnější a ostřejší obraz bez "čtverečkování". Momentálně je spousta volného obsahu na YouTube ve 4K. Pokud vlastníte Playstation 4 Pro, užijete si toto rozlišení při hraní některých her. Můžete si také koupit náš 4K Blu-Ray přehrávač UBP-X800 a následně zakoupit disky v tomto rozlišení. Tvrdit, že 4K je hudba budoucnosti je proto troufalé, protože obsahu je spousta. Pokud však kupujete primárně TV na obyčejné vysílání z antény, bohužel, zde zatím ani jeden kanál není ve 4K. To by se však mohlo změnit s příchodem DVB-T2. Pokud máte satelit, můžete už nějaké kanály ve 4K naladit. 

Dnes se běžně ve FullHD vysílá na satelitu, brzy i na DVB-T2. Rozlišení je 1920x1080 pixelů. To je cca. 2 000 000 000 obrazových bodů. Ve FullHD můžete hrát na Playstation 4, můžete se často setkat s tímto rozlišením i u chytrých telefonů. Toto rozlišení je pro spoustu lidí dostačující kvůli absenci 4K vysílání na anténě.

 

Smart TV, Android nebo TV bez chytrých funkcí?

 TV je zařízení, které je primárně určeno k sledování televizního vysílání. Doba však postupuje dál a lidé vyžadují od TV více než jenom sledování kanálů. Chtějí připojení k internetu, instalaci aplikací, popř. připojení externí klávesnice. Chytré TV Sony se rozdělují na SMART a Android TV. 

SMART jsou určeny pro nenáročné uživatele, kteří chtějí mít připojení k internetu, podívat se na YouTube nebo používat HbbTV. Modely roku 2017 nabízejí navíc internetový prohlížeč a připojení klávesnice. Letos SONY představila 4K modely bez Android. Podívat se na ně můžete zde. Ostatní SMART TV naleznete tady.

Android TV nabízejí nejvyspělejší OS, který je momentálně k dispozici. Pokud jste uživateli mobilních telefonů nebo tabletů se systémem Android, nebudete mít nejmenší problém v orientaci. Funguje to podobně. Tyto TV nabízejí bezdrátové odeslání obrazovky (Chromecast), obchod Google Play, připojení k internetu, hlasově ovládat TV nebo ovládat pomocí tabletu či smartphonu, Bluetooth a updaty na novější verzi. Díky těmto funkcím jsou TV na vysoké úrovni a jste schopni dokonce psát emaily pomocí externí klávesnice. Všechny Android TV jsou zároveň 4K.

 

50Hz nebo 100Hz?

 

50Hz vs 100Hz

I když se často můžete setkat, že Vám lidé říkají, že 100Hz je vždy lepší než 50Hz, nemusí to být pravda. TV se 100Hz v podstatě nevylepšuje pohyb. Teoreticky to znamená, že obsah přehrávaný v dvojnásobné frekvenci by měl mít poloviční rozmazání pohybu. Problém je, že nikdo nevysílá ve 100Hz.

Zobrazování 25fps nebo 50fps obsahu

Video v 50 snímcích za sekundu přehrávané na 100Hz TV nebude vypadat jinak než na 50Hz TV. V tomto případě televizor sám upraví a nastaví frekvenci tak, aby odpovídala zdroji, a nastaví ji na 50Hz nebo jednoduše zdvojnásobí každý snímek.

Motionflow zdokonaluje pohybující se obraz televizoru vkládáním přídavných snímků mezi jednotlivé obrazy. Televizor BRAVIA s technologií 200Hz Motionflow vykresluje oproti běžným televizorům s frekvencí 50 Hz o čtyři snímky za sekundu navíc, což znamená méně rozmazání a ostřejší, plynulejší sportovní a akční scény. Technologie Motionflow nepracuje jako jiné televizní technologie, které pouze opakují obrazy mezi snímky. Vytváří nové snímky přesným porovnáním předcházejících a následujících obrazů akce. Krásně je to zobrazeno na tomto videu:

 

 

 

Nahrávání na USB HDD

Nahrávání je možné u každého televizoru SONY. Zásadní rozdíl se skrývá za označením dvojitý tuner. Znamená to, že můžete nahrávat jeden pořad a druhý sledovat. SONY to u svých modelů nabízí od řady XE85.

Nahrávání probíhá na externí harddisk nebo flash disk. I když televizor má interní paměť, nelze ji využít pro tyto účely. Minimální požadavky pro nahravání je velikost média min. 32GB.

 

 

HDR? Co to je a k čemu to potřebuji?

HDR je dnes velice populární a můžete se s touto zkratkou setkat i u mobilních telefonů nebo u Playstationu 4. HDR znamená High Dynamic Range - česky Vysoký Dynamický Rozsah. Pro Vás to přináší vyšší jas a přirozenější a živější barvy. Naše TV nabízí HDR i v HD/FullHD modelech. Navštivte naši prodejnu, kde Vám můžeme předvést rozdíly mezi HDR a SDR.