Nová kamera SONY ZV-E10 II - klikněte zde

SONY FE 24-70 mm f/2,8 GM II (SEL2470GMII)

Akcia -13% Predĺžená záruka +1 rok po registrácii
Cena
2 128,94 EUR s DPH

Pôvodná cena
2 444,40 EUR s DPH

Ušetríte
13% (315,46 EUR)

Kód produktu
4548736134102

Zvoľte si variantu z ponuky

Prodloužená záruka

Zľava 10% na čistenie fotosenzoru či ďalšej techniky ako darček

Skladom - tovar je dostupný k odoslaniu
ks

FE 24-70mm f/2,8, utěsnění, MZV 21cm, průměr filtru 82mm, hmotnost 695g
Registrace prodloužené záruky na webu https://www.sony.cz/electronics/exwarranty Viac

Odporúčané príslušenstvo2


Vysoké rozlišení směle konkuruje nejlepším objektivům s pevnou ohniskovou vzdáleností

Vynikající kontrast při vysokých prostorových frekvencích je zárukou úžasného rozlišení i při cloně F2,8. Dva vysoce přesné členy XA (mimořádně asférické), dva členy ze skla ED (s extra nízkým rozptylem), dva členy ze skla Super ED a mechanismus plovoucího zaostřování regulují aberaci, aby zajistily čistý a ostrý obraz při všech nastaveních zoomu a clony.

Vzorové snímky slunečního světla osvětlujícího les

Minimalizace odlesků a vícenásobných obrazů

Originální technologie antireflexní nanovrstvy 2. generace vytváří jednolitou antireflexní vrstvu na povrchu čoček, která účinně potlačuje odlesky a vícenásobný obraz. Konstrukce objektivu potlačuje vnitřní odrazy, které mohou snižovat zřetelnost při fotografování krajiny, sportu a řady dalších objektů. Vynikající zřetelnost je také výhodou při živém streamování a podobných událostech.

Detailní snímek lahví

Úchvatný efekt bokeh řady G Master

Nádherné rozostření při cloně F2,8 je díky pokročilé optice a nové clonové jednotce s 11 lamelami zachováno pro celý rozsah zoomu. Rozostření je vylepšeno přesnou regulací sférické aberace ve fázi návrhu i při výrobě. Dva přesné členy XA potlačují rozostření s mezikružím, zatímco členy ze skla ED zabraňují splývání tónů barev, a zajišťují tak přirozeně vypadající kruhové rozostření. 

Situační snímek muže fotografujícího ženu zblízka.

Vynikající výkon při snímání zblízka

Minimální zaostřovací vzdálenost dosahuje 0,21 m při ohniskové vzdálenosti 24 mm a 0,30 m při ohniskové vzdálenosti 70 mm, a to s maximálním zvětšením 0,32x. Hluboké rozostření při cloně F2,8 je skvělé pro záběry zblízka. Plovoucí zaostřování zajišťuje ideální ostrost v celém rozsahu zoomu a při všech zaostřovacích vzdálenostech, zatímco vnitřní ostření umožňuje pořizovat působivé snímky zblízka nebo videa na místech s omezeným prostorem.

Vzorový snímek muže při lezení po stěně

Rychlé a přesné automatické ostření a vynikající odezva

Čtyři originální lineární motory XD (mimořádně dynamické) od společnosti Sony, mechanismus plovoucího zaostřování a pokročilé ovládání objektivu umožňují dosahovat vysoké přesnosti automatického ostření a sledování. S kompatibilním tělem fotoaparátu můžete fotografovat rychlostí až 30 snímků za sekundu. K vysoké rychlosti přispívá také nová clonová jednotka, která podporuje plný výkon sledování automatického ostření i při vysokém zaclonění.

Situační snímek muže fotografujícího s objektivem SEL2470GM2 připojeným k fotoaparátu.

Nové možnosti vizuálních tvůrců díky vylepšeným funkcím pro videa

Pokročilá konstrukce objektivu omezuje nežádoucí změnu ohniskové vzdálenosti při ostření, posun zaostření a axiální posun při změně nastavení zoomu. K zajištění plynulého obrazu videí jsou minimalizovány posuny obrazu a zorného úhlu. Lineární motory XD a nová clonová jednotka přispívají k tichému provozu s nízkými vibracemi. Je podporována i kompenzace nežádoucí změny zorného úhlu podle ohniskové vzdálenosti u kompatibilních těl řady α.

Produktový snímek zobrazující lineární motory XD

Plynulé a tiché automatické ostření při natáčení

Ostření je mimořádně důležité pro zpomalené záběry i videa v rozlišení 4K a 8K. Při použití s těly řady α tento objektiv spolehlivě zaostřuje a plynule sleduje pohybující se objekty. Čtyři lineární motory XD a pokročilá technologie ovládání umožňují dosahovat mimořádně přesného automatického ostření. Objekty jsou plynule sledovány, takže ostření lze ponechat v plném rozsahu na fotoaparátu.

Produktový snímek znázorňující otáčení zaostřovacího kroužku se symbolem šipky

Přirozená a lineární odezva manuálního ostření

Manuální ostření s lineární odezvou zajišťuje, že ostřicí kroužek při manuálním ostření reaguje na drobné změny nastavení přímo a lineárně. Zajišťuje také přesnou opakovatelnost. Rotace ostřícího kroužku se při snímání fotografií nebo videa projevuje přímo odpovídající změnou zaostření, takže ovládání působí okamžitým a přesným dojmem. 

Snímek objektivu SELP1635G drženého v pravé ruce

Malý, lehký a všestranný

Tento objektiv se zoomem, světelností F2,8 a rozsahem ohniskových vzdáleností 24 až 70 mm je nejmenším a nejlehčím objektivem ve své třídě. Váží pouhých 695 g, tedy o 20 % méně než předchozí model. Je o 16 mm kratší a jeho celkový objem je přibližně o 18 % menší. Díky vynikající mobilitě představuje skvělou volbu pro profesionální i amatérské fotografování a pořizování videí v celé řadě situací.

Produktový snímek zobrazující umístění přepínače plynulosti zoomu

Přepínač plynulosti zoomu

Moment kroužku pro ovládání zoomu lze nastavit dvoupolohovým přepínačem. S přepínačem v poloze Tight nedojde k neočekávanému vysunutí tubusu, což je důležité především při přepravě nebo použití objektivu na stativu. Poloha Smooth zajišťuje lehké ovládání zoomu pro flexibilní a pohotové fotografování a zároveň usnadňuje plynulou pomalou změnu nastavení zoomu při natáčení.

Produktový snímek zobrazující umístění přepínače aretace clony

Přepínač cvakání clony a Iris Lock

Kroužek clony zajišťuje přímé a rychlé ovládání. Zarážky poloh kroužku lze zapnout, abyste získali dotykovou odezvu při pořizování fotografií, nebo vypnout, abyste dosáhli plynulého a tichého provozu při záznamu videa. Objektiv je opatřen přepínačem aretace clony, který brání náhodnému přesunutí kroužku clony mezi nastavením [A] a F2,8 ~ F22.

Produktový snímek zobrazující umístění tlačítka aretace zaostření

Přizpůsobitelná tlačítka aretace zaostření

K zajištění snadného přístupu a pohodlného ovládání při fotografování ve vodorovné nebo svislé orientaci a téměř z libovolného úhlu je objektiv opatřen dvěma přizpůsobitelnými tlačítky aretace zaostření. Tlačítkům aretace zaostření lze z nabídky těla přiřadit alternativní funkci.

Sluneční clona na objektiv SEL2470GM2

Sluneční clona na objektiv s okénkem pro filtr

Dodávaná sluneční clona na objektiv je opatřena otvorem, který umožňuje praktické používání kruhových polarizačních filtrů a variabilních filtrů ND. 

Obrázek provedení odolného proti prachu a vlhkosti

Provedení odolné proti prachu a vlhkosti

Modernizovaná konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti zajišťuje mimořádnou spolehlivost pro snímání v náročných venkovních podmínkách. Silikonová těsnění kolem tlačítek a přepínačů a ploché pryžové těsnění kolem bajonetu objektivu výrazně snižují pravděpodobnost vniknutí prachu a vlhkosti.

Snímek fluorové vrstvy

Fluorová vrstva na předním členu

Přední člen objektivu disponuje fluorovou vrstvou, která odpuzuje vodu, olej a další nečistoty. Zároveň usnadňuje čištění těchto nečistot a otisků prstů, které na povrchu objektivu ulpívají.

Parametre
Fotografické využití pro Krajina, Portrét, Pro Youtubery a vloggery, Momentky, Interiér, Noční scéna, Bokeh
Snímač Full Frame 35mm (FE)
Typ Zoom, Sony G Master
Priemer filtra 82mm
Minimální clona f/2,8
Minimální zaostřovací vzdálenost Krátká (⁓0,2m)
Utěsnění (prach, vlhkost) Ano