Cena
622,32 EUR s DPH

Výrobca
SONY

Kód produktu
4548736132177

Zľava 10% na čistenie fotosenzoru či ďalšej techniky ako darček
Vyberte ...

Skladom - Tovar je dostupný k odoslaniu
ks

APS-C E 11mm f/1.8, utěsnění, MZV 12cm, průměr filtru 55mm, hmotnost 181g Viac

Detailní snímek sušených květin

Ultraširokoúhlý objektiv F1,8 pro fotografování a pořizování videí

Díky ohniskové vzdálenosti 11 mm (ekvivalent 16,5 mm pro 35mm formát full-frame), která zajišťuje dynamický obraz, a vysoké světelnosti F1,8, která je zárukou hlubokého rozostření, poskytuje tento 181 g (6,4 oz.) vážící objektiv pro formát APS-C mobilitu potřebnou k pořizování úžasných snímků a videí v libovolném prostředí. Objektiv je také vybaven dvěma lineárními motory pro rychlé a přesné automatické ostření, které podporuje pořizování snímků i videí.

Noční snímek

Hluboký, výrazný efekt rozostření

Vysoká světelnost F1,8 poskytuje znamenité rozostření hlubokých, působivých snímků. Minimální zaostřovací vzdálenost 0,12 m (0,4 stopy) a maximální zvětšení 0,2x vám umožní přiblížit se k objektu a současně vytvořit nádherně rozostřené pozadí. Přesně regulovaná sférická aberace a kruhová clona se 7 lamelami významně přispívají k fantastickému rozostření nabízenému tímto objektivem.

Tři osoby pořizující společné selfie

Dynamické záběry díky hloubce ostrosti 11 mm

Tento univerzální objektiv s ultraširokým zorným úhlem poskytovaným ohniskovou vzdáleností 11 mm je skvělou volbou pro fotografování krajiny, architektury, interiérů, a dokonce i pro vlogování. Nabízí jedinečné vizuální perspektivy pro rozsáhlou řadu objektů a situací.

Obrázek točitého schodiště

Vynikající ultraširokoúhlé rozlišení

Inovativní optika poskytuje vysoké rozlišení až k okrajům obrazu. Optimální umístění tří asférických členů dokonale koriguje zakřivení pole a zajišťuje vynikající rozlišení celé plochy obrazu. Tři členy ze skla ED (s extra nízkým rozptylem) účinně potlačují chromatickou vadu a zkreslení barev u obrysů, a zajišťují tak úžasnou kvalitu obrazu.

Model vyndává fotoaparát z brašny

Svoboda poskytovaná kompaktností a nízkou hmotností

Tento kompaktní a lehký objektiv se dokonale hodí k tělům fotoaparátů formátu APS-C a lze s ním snadno manipulovat, což je skvělé zejména při dlouhém fotografování z ruky nebo po upevnění na grip. Kombinace sférických a asférických členů zajišťuje ohromující optický výkon, přestože rozměry objektivu dosahují pouhých 66 x 57,5 mm (2 5/8 x 2 3/8 palce) a hmotnost jen 181 g (6,4 oz). 

Ilustrace lineárního motoru

Pokročilé automatické ostření maximalizuje rychlost těla

Dva lineární motory poskytují objektivu působivě rychlé automatické zaostřování a sledování při fotografování i natáčení. Automatické zaostřování a sledování jsou natolik citlivé, že lze plně využít rychlosti těla, takže i rychle nebo nepravidelně se pohybující objekty lze spolehlivě zachytit.

Osoba pořizující video pomocí tříosého stabilizátoru

Všestranný nástroj pro filmaře

Zorné pole poskytované ohniskovou vzdáleností 11 mm a vysoká světelnost F1,8 usnadňují fotografování objektů na rozlehlých pozadích s nádherným rozostřením. Z tohoto důvodu je tento objektiv ideální pro vlogování. Jedinečná konstrukce umožňuje na rozdíl od mnoha jiných ultraširokoúhlých konstrukcí s vysokou světelností používat přední filtry, takže nabízí mimořádnou tvůrčí flexibilitu v rozsáhlé řadě fotografických situací.

Snímek s rozmazanými objekty v popředí a zaostřenou osobou dále vzadu

Vytříbená videa s minimálními nežádoucími změnami zorného úhlu podle ohniskové vzdálenosti

Nejmodernější technologie ukryté v tomto pozoruhodném ultraširokoúhlém objektivu s vysokou světelností omezují nežádoucí změny zorného úhlu podle ohniskové vzdálenosti a posuny zorného úhlu při ostření, což usnadňuje pořizování vysoce kvalitních videozáznamů s plynulým a vytříbeným projevem.

Produktový snímek zobrazující manuální ostření s lineární odezvou

Přirozená a lineární odezva manuálního ostření

Profesionální dojem a odezvu při manuálním ostření zajišťuje technologie manuálního ostření s lineární odezvou, díky které ostřicí kroužek přímo a lineárně reaguje na jemné manuální ovládání. Otáčení ostřicího kroužku se projevuje přímo odpovídající změnou zaostření, takže ovládání při fotografování a pořizování videí je okamžité a přesné.

Osoba držící fotoaparát

Konzistentní vyvážení pro snadnou manipulaci

Díky zdokonalenému mechanismu vnitřního ostření se délka objektivu při zaostřování nemění, čímž zachovává ideální vyvážení a usnadňuje manipulaci. Můžete se přiblížit k objektu až na minimální zaostřovací vzdálenost objektivu a pořizovat videa nebo fotografie, aniž by vás omezovala měnící se délka objektivu.

Produktový snímek zobrazující tlačítko aretace zaostření

Přizpůsobitelné tlačítko aretace zaostření

Přizpůsobitelné tlačítko aretace zaostření umožňuje snadný přístup a pohodlné ovládání. Tlačítku aretace zaostření lze z nabídky těla přiřadit alternativní funkci. Můžete mu například přiřadit funkci zvětšení při ostření, která vám během fotografování umožní průběžně zvětšovat záběr pro potřeby ostření.

Produktový snímek zobrazující přepínač režimu ostření

Snadné přepínání manuálního/automatického ostření

Přepínač režimů manuálního/automatického ostření slouží k okamžitému přepínání mezi režimy manuálního a automatického ostření, a umožňuje tak bezprostředně reagovat na měnící se situace a požadavky na ostření.

Obrázek zobrazující provedení odolné proti prachu a vlhkosti

Provedení odolné proti prachu a vlhkosti 

Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti zajišťuje mimořádnou spolehlivost při snímání v náročných venkovních podmínkách.

Parametre
Fotografické využití pro Krajina, Cestování, Příroda, Interiér, Astrofotografie, Noční scéna, Makro, Video
Snímač APS-C (F)
Typ Pevný, Sony G lens
Průměr závitu 55mm
Minimální clona f/1,8
Minimální zaostřovací vzdálenost Krátká (⁓0,2m)
Utěsnění (prach, vlhkost) Ano