Akcia -8% Novinka Welcome to Alpha - zľava na nákup objektívov Predĺžená záruka +1 rok po registrácii
Cena
2 988,89 EUR s DPH

Pôvodná cena
3 231,27 EUR s DPH

Ušetríte
8% (242,38 EUR)

Výrobca
SONY

Kód produktu
4548736133785

Zvoľte si variantu z ponuky
Zľava 10% na čistenie fotosenzoru či ďalšej techniky ako darček
Samolepky s motívom SONY

Skladom - Tovar je dostupný k odoslaniu
ks

Tělo + SEL2870 | Bezzrcadlový Full-Frame fotoaparát (33 MP, automatické zaostřování v reálném čase, 10 sn./s, 4K60p, otočná dotyková obrazovka, baterie Z s vysokou kapacitou) Viac

Nově vyvinutý 33,0MP obrazový snímač CMOS se zadním osvětlením

Plnoformátový snímač Exmor R™ CMOS poskytuje vynikající rychlost a úžasnou kvalitu obrazu. Použití měděných vodičů přispívá k vyšším rychlostem přenosu a rychlejší konverzi AD, zatímco rychlé čtení snímače umožňuje 10bitový záznam 4:2:2 4K rychlostí až 60p. Snímač také poskytuje vylepšenou reprodukci barev, výkon s nízkým šumem při všech citlivostech, dynamický rozsah 15 kroků u fotografií, zvýšenou přesnost automatického ostření a ohniskovou stabilitu. 

Obrazový procesor BIONZ XR

Obrazový procesor BIONZ XR™ pro až osminásobnou rychlost zpracování

Procesor BIONZ XR, který je použit také u vlajkových modelů α1 a α7S III, poskytuje až 8násobné zvýšení rychlosti zpracování. Procesor se zaměřuje na zpracování automatického ostření v reálném čase, rozpoznání snímků a úpravu kvality obrazu, aby došlo k minimalizaci zpoždění zpracování a byl zajištěn značně zvýšený výkon procesoru pro videa a fotografie. Uživatelské rozhraní, komunikace přes síť a zpracování správy souborů jsou rozloženy tak, aby poskytovaly rychlou odezvu, a to bez ohledu na zatížení zpracování v reálném čase. 

Ukázkový snímek znázorňující nízký šum v tlumeně osvětleném prostředí

Nádherné vykreslení snímků s nízkým šumem

Viditelné výhody nového výkonného 33.0MP snímače a procesoru zacházejí za hranice pouhých čísel. Zahrnují jemné, přirozené struktury lidské pokožky, úchvatné úrovně detailů v krajinách a scenériích a lepší reprodukci barev s vyšším subjektivním rozlišením díky vylepšeným algoritmům. Standardní rozsah citlivosti ISO 100–51 200 je rozšířitelný na ISO 50–204 800 pro fotografie a ISO 100–102 400 pro videa s výkonem s nízkým šumem v celém rozsahu.

Fotografie s krásnou, 10bitovou hloubkou barev

Plynulejší vykreslení gradace díky 10bitovému záznamu ve formátu HEIF

Kromě tradičních formátů RAW a JPEG nabízí fotoaparát α7 IV kódování fotografií HEIF (High Efficiency Image File). Plynulá 10bitová gradace poskytuje realističtější reprodukci nebe a objektů na portrétech a při použití 10bitové hloubky dochází k minimalizaci degradace kvality obrazu při úpravách. Fotografie ve formátu HEIF zaznamenané v režimu HLG lze zobrazit na kompatibilním televizoru BRAVIA 4K prostřednictvím připojení HDMI, což snímkům zajistí mimořádně široký dynamický rozsah. 

Portrét ženy zobrazující krásnou reprodukci barev 10bitového záznamu se vzorkováním 4:2:2

Záznam v rozlišení 4K 60p 10bitový záznam 4:2:2 

Fotoaparát α7 IV vám poskytuje působivou škálu možností pro záznam videa. Odečet plného počtu pixelů bez použití technologie pixel binning umožňuje záznam v rozlišení 4K 60p a při záznamu 4K videí při 30p, plnoformátové 7K převzorkování vytváří velmi detailní formát 4K s vysokým rozlišením. Lze zaznamenat interně 10bitové 4:2:2 video, což umožňuje plnější a přirozenější gradace a větší svobodu pro úpravy. Formát souboru XAVC HS™ poskytuje přibližně dvojnásobnou kódovací efektivitu formátu MPEG-4 AVC/H.264. 

Čtyři snímky zobrazující čtyři různé barevné tóny, z nichž každý byl vytvořen pomocí funkce tvůrčího vzhledu

Vytvořte správnou atmosféru ve fotoaparátu pomocí tvůrčího vzhledu

Rozšiřte svou kreativní paletu díky výběru deseti přednastavení tvůrčích vzhledů. Svým fotografiím, videím a živému streamování můžete snadno vdechnout konkrétní atmosféru. Všechny přednastavené výběry jsou k dispozici ve fotoaparátu bez následných úprav, takže svou vizi můžete sdílet okamžitě po snímání. 

Fotografie z videa, které bylo pořízeno pomocí stylu S-Cinetone

Jednoduché vyjádření barev díky stylu S-Cinetone™ 

Fotoaparát α7 IV podporuje styl S-Cinetone na základě odborných znalostí, které byly získány vývojem fotoaparátu VENICE CineAlta. Ten má pravděpodobně zásluhu na nádherných tónech pleti, pro které jsou kamery řady Cinema Line, jako je FX9, FX6 a FX3, tolik uznávány. Poskytuje přirozené střední tóny pro zdravý vzhled barvy pleti a navíc měkké barvy a úchvatné vysoké jasy. Jelikož se jedná o funkci zabudovanou do fotoaparátu, je snadné vytvářet expresivnější vzhled vašich filmových záznamů bez následných úprav.

Krásná expresivní fotografie znázorňující široký dynamický rozsah dostupný s křivkou S-Log3

Profil S-Log pro barevné sladění s profesionálním vybavením pro videa

Fotoaparát α7 IV poskytuje křivky gamma S-Log2 a S-Log3, přičemž S-Log3 umožňuje záznam dynamického rozsahu 15+ kroků. Nastavení palety barev S-Gamut3 a S-Gamut3.Cine usnadňuje sladění záznamu fotoaparátu α7 IV se záznamem digitálních filmových kamer VENICE nebo kamer řady Cinema Line, jako je model FX6 a FX3. Nativní citlivost při snímání profilu S-Log je ISO 800, kterou lze snížit až o dva kroky (ISO 200–640) níže, než je standardní rozsah pro dosažení mimořádně nízkého šumu.

Fotografie z videa, které bylo pořízeno s efektem pro měkké tóny pleti se středním nastavením

Efekt pro měkké tóny pleti pro jasný a krásný vzhled pleti

Vestavěný efekt pro měkké tóny pleti vytvoří krásnější vzhled pleti, zjemní vrásky, nedokonalosti a tmavé skvrny a zároveň zachová živost v oblasti očí a úst. Tato funkce doplňuje schopnosti snímače Full-Frame a dokáže přidat půvab živému streamování a také vylepšit fotografie a videa. Jsou k dispozici čtyři úrovně nastavení, takže můžete přizpůsobit stupeň efektu podle vlastního přání. 

Obrázek zobrazující pětiosou stabilizaci obrazu

Vestavěná pětiosá optická stabilizace obrazu pro kompenzaci 5,5 kroku

Vysoce přesná jednotka stabilizace fotoaparátu α7 IV a gyroskopické snímače spolupracují s algoritmy stabilizace, aby bylo dosaženo kompenzace rychlosti závěrky až 5,5 kroku pro maximalizaci výkonu 33,0MP snímače fotoaparátu. Tato stabilizace v těle fotoaparátu umožňuje efektivní využití široké škály objektivů. Živý náhled na monitoru ukazuje stabilizovanou fotografii, když je tlačítko závěrky stisknuté do poloviny, což je praktická funkce zejména při použití teleobjektivu nebo makroobjektivu, kterou lze použít v kombinaci s funkcemi MF Assist a zvětšení zaostření.

Fotografie tvůrce videa, který snímá s aktivním režimem stabilizace obrazu ve fotoaparátu a kromě fotoaparátu nemá žádnou další výbavu

Snímání videa z ruky pomocí aktivního režimu

Aktivní režim využívá jednotku stabilizace fotoaparátu, gyroskopické snímače a sofistikované algoritmy pro vysoce efektivní optickou stabilizaci obrazu ve fotoaparátu během natáčení videí. Výkonný obrazový procesor přesně rozpozná požadované množství kompenzace pro plynulou stabilizaci ve všech formátech, včetně 4K, bez kompromisů kompaktní velikosti a mobility fotoaparátu α7 IV. A jelikož jsou po celou dobu videa zaznamenána i gyroskopická data, lze aplikovat ještě efektivnější postprodukční stabilizaci pro mimořádně plynulé záběry pomocí softwaru Catalyst Browse/Prepare. 

Deset souvislých fotografií osoby, která se provádí rychlou sportovní aktivitu

Vyrovnávací paměť podporuje souvislé fotografování a zaznamenávání

Mechanická i elektronická závěrka umožňují souvislé fotografování rychlostí až 10 sn./s se sledováním AF/AE. Nejnovější výkonný obrazový procesor a zvýšená vyrovnávací paměť umožňují rychlejší zápis na paměťové karty, takže můžete snímat více než 800 nekomprimovaných snímků RAW+JPEG (více než 1 600 dohromady) nebo více než 1 000 komprimovaných snímků RAW+JPEG (více než 2 000 dohromady, až do plné kapacity paměťové karty). Zvýšený výkon procesoru vám také umožňuje změnit nastavení nabídky, i když se data právě zapisují na paměťovou kartu. 

Fotografie osoby, která provádí rychlý sport, s body AF překrývajícími téměř celou oblast snímku

Rychlé hybridní automatické ostření s vylepšenou rychlostí, přesností a sledováním 

Pomocí kombinace fázového systému automatického ostření a automatického ostření s detekcí kontrastu zaostří rychlé hybridní automatické ostření přesně i na malé objekty nebo na lidi pózující na nočním pozadí. Široká, hustá oblast automatického ostření pokrývá přibližně 94 % oblasti snímku jak u záznamu fotografií, tak videa, se 759 body fázové detekce, zatímco systém automatického ostření s detekcí kontrastu využívá 425 bodů. Tato obrovská sbírka dat je analyzována v reálném čase pomocí nejnovějšího výkonného obrazového procesoru, aby bylo dosaženo působivých výsledků systému automatického ostření. 

Fotografie znázorňující použití automatického ostření na oči v reálném čase s rámečkem AF zobrazujícím zaostření na oko objektu

Automatické ostření na oči v reálném čase a sledování v reálném čase založené na umělé inteligenci

Vynikající výkon zpracování procesoru BIONZ XR vedlo k vylepšením funkcí automatického ostření na oči v reálném čase i sledování v reálném čase. Vylepšená funkce rozpoznávání obličeje Face Detection zajišťuje o 30 % lepší přesnost rozpoznání očí, zatímco rychlejší zpracování obrazu dosahuje vyšší přesnosti, pokud se objekt dívá nahoru, dolů nebo do stran. Sledování v reálném čase vám umožňuje zvolit si objekt a poté vše přenechat fotoaparátu, který se spoléhá na nejnovější algoritmus rozpoznání objektu a vysokorychlostní analýzu prostorových dat, o kterou se postará obrazový procesor.

Fotografie znázorňující použití automatického ostření na oči ptáků v reálném čase se zaostřením na oko ptáka

Režim Ptáci pro automatické ostření na oči v reálném čase je nyní k dispozici pro videa

Funkce automatického zaostření na oči v reálném čase nyní dokáže rozpoznat oči ptáků a sledovat je v reálném čase u fotografií i videa. Procesor BIONZ XR využívá optimalizované algoritmy pro automatické ostření a sledování, aby bylo zajištěno sledování bez přerušení i v případě ptáků v letu, jejichž pohyby není snadné předvídat. Jakmile si zvolíte ptáka, fotoaparát automaticky rozpozná jeho oko a bude je přesně sledovat, ať už pták sedí, nebo letí.

Fotografie osoby, která drží fotoaparát a používá jeho tlačítka

Kontrola automatického ostření prostřednictvím dotykového ovládání

Sledování dotykem vám umožňuje zvolit si objekt, který chcete sledovat, pouhým dotykem displeje LCD, dokonce i při použití hledáčku, což přináší intuitivnější kontrolu automatického ostření u fotografií i videa. Snazší provoz ostření je praktický, zejména pokud snímáte videa sami nebo používáte tříosý stabilizátor, a umožňuje vám soustředit se na kompozici svých záběrů. 

Fotografie tvůrce filmu, který bez potíží používá funkci automatického ostření

Asistent automatického zaostřování pro bezproblémový přechod na manuální ostření

Funkce asistenta automatického zaostřování, která byla převzata od kamery FX6 z řady Cinema Line, vám umožňuje během snímání videa bez problémů přepínat na manuální ostření. Pokud tuto funkci zapnete, otáčením ostřícího kroužku dočasně přepnete provoz z automatického na manuální ostření, což vám umožní záměrně změnit zaostření na jiný objekt.

Obrázek funkce mapy s ústředními body zobrazující rozostřené oblasti v podobě teplých nebo studených barev

Vizualizujte hloubku ostrosti během záznamu videa pomocí mapy s ústředními body

Nová mapa s ústředními body překrývá informace o ostření do živého zobrazení v reálném čase a ukazuje, které oblasti jsou zaostřené, a které nikoli. Možnosti jasné vizualizace hloubky ostrosti tímto způsobem usnadňují rychlé nastavení vašeho ideálního bodu zaostřování a hloubky ostrosti při zkouškách. Ve výsledku můžete použít vynikající rozlišení videa fotoaparátu a rychlé objektivy k tomu, abyste vytvořili působivé záběry s malou hloubku ostrosti. 

Obrázek modelu Plnoformátový hybridní fotoaparát Alpha 7 IV

Kompenzace dechu pro konzistentní zorný úhel při ostření 

Fotoaparát α7 IV je první model řady α, který poskytuje kompenzaci pro zvětšování a zmenšování obrazu při ostření. Zvětšování a zmenšování obrazu při ostření se týká jakékoli změny v zorném úhlu objektivu, která koresponduje se změnami v ostření. Je použita originální technologie zoomu s čistým obrazem od společnosti Sony, aby byl automaticky zachován konzistentní zorný úhel pro filmovější přechody zaostření. Tuto funkci lze použít společně se stabilizací obrazu aktivního režimu ke snímání stabilních a konzistentních záběrů.

Fotografie voliče pro Fotografie/Video/S&Q na horní straně fotoaparátu

Volič pro Fotografie/Videa/S&Q pro rychlý přístup k hybridním funkcím

Status, který patří modelu α7 IV – skutečně hybridní fotoaparát, je doplněn o speciální volič pro Fotografie/Video/S&Q k okamžitému přepínání mezi videem a fotografiemi. Tento volič přepíná nabídky, funkce a vlastní nastavení různých ovládání mezi režimy fotografie a videa, přičemž jsou také zachována samostatná nastavení, jako je clona a rychlost závěrky pro fotografie a video. Lze také zvolit režim S&Q pro rychlý přístup ke snímání se zpomaleným nebo zrychleným záběrem. 

Vlevo: Nabídka displeje pro fotografie; vpravo: zadní ovladač R

Nejnovější nabídky specifické pro režimy a přizpůsobitelný zadní ovladač R

Nabídky fotoaparátu α7 IV jsou specifické buď pro fotografie, nebo pro videa, a aby byla snazší navigace, jsou nabídky konfigurovány tak, aby ukazovaly tři úrovně hierarchie najednou. Různým tlačítkům a voličům lze přidělit samostatné funkce pro fotografie a video, včetně nového, volně přizpůsobitelného zadního ovladače R. S ovládáním ušitým na míru jakémukoli režimu snímání, který zrovna používáte, přispívá flexibilní přístup zajišťovaný zadním ovladačem R ke značně vylepšené efektivitě snímání fotografií a záznamu videa. 

Fotografie otočného displeje LCD

Displej LCD s nastavitelným úhlem pro větší svobodu při snímání

Velký LCD monitor s dotykovým panelem a otevíráním ze strany typu 3.0 s 1,03 milionu bodů nabízí bohatý jas pro zřetelné sledování ve venkovních prostředích a poměr stran 3:2 umožňuje efektivní využití oblasti displeje. Otočný mechanismus umožňuje flexibilní umístění a kompozici záběrů z ruky, záběrů pořizovaných kamerou upevněnou v tříosém stabilizátoru, autozáběrů dokumentárního stylu nebo velmi nízkých záběrů z úrovně terénu. 

Detailní fotografie hledáčku fotoaparátu

Hledáček Quad-VGA OLED s vysokým rozlišením 3,68 milionu bodů

Hledáček Quad-VGA OLED fotoaparátu α7 IV poskytuje přibližně 1,6× rozlišení hledáčku fotoaparátu α7 III se 37,3° zorným polem a vysoký oční bod 23 mm. Díky vysokému rozlišení, vylepšené kvalitě obrazu elektronického hledáčku a odolnosti proti mlze a prachu (včetně značně vylepšené interní odolnosti proti mlze ve srovnání s fotoaparátem α7 III) je navržen pro jasné a pohodlné sledování v široké škále prostředí snímání. 

Fotografie osoby, která drží fotoaparát Alpha 7 IV a smartphone a chystá se sdílet fotografie nebo videa okamžitě po snímání

Funkce komunikace pro snadné sdílení a distribuci 

Fotoaparát α7 IV je vybaven robustními funkcemi pro kabelovou a bezdrátovou komunikaci pro pohodlnější sdílení a distribuci. Bezdrátová síť LAN v těle fotoaparátu využívá 5GHz pásmo navíc k 2,4GHz pásmu pro rychlý přenos dat. Lze nastavit automatický přenos dat na FTP v pozadí při souvislém snímání a konektor USB Type-C® podporuje rychlý přenos dat přes rozhraní SuperSpeed USB 10 Gb/s (USB 3.2 druhé generace).

Fotografie osoby, která živě streamuje s fotoaparátem Alpha 7 IV

Okamžité živé streamování v reálném čase prostřednictvím rozhraní USB 

Živé streamování zahájíte jednoduše připojením se k počítači prostřednictvím rozhraní USB, přičemž si můžete vybrat ze čtyř různých formátů výstupu, včetně videa s vysokým rozlišením 4K. Můžete si zvolit jakoukoli konfiguraci, která je pro současné podmínky sítě a použitá zařízení nejlepší. Je k dispozici také současný interní záznam, který vám poskytuje značnou flexibilitu pro uspokojení široké škály potřeb. 

Fotografie technologie USB Power Delivery v provozu

Velkokapacitní baterie Z a nabíjení přes rozhraní USB

Fotoaparát α7 IV využívá velkokapacitní baterii Z (NP-FZ100), společně s externími možnostmi napájení, které zahrnují zdroje USB  a adaptéry AC. Vybíjení baterie lze minimalizovat přidáním velkokapacitní mobilní baterie pro venkovní snímání. Pro delší dobu záznamu lze k portu USB Type-C® fotoaparátu připojit nabíječku USB nebo mobilní baterii, která podporuje USB PD. 

Obrázek jednotky pro rozptyl tepla ve tvaru sigma zobrazující cestu rozptylu tepla

Správa tepla

Aby byla umožněna delší doba souvislého záznamu, patentovaná tepelná jednotka ve tvaru písmena Σ (sigma) od společnosti Sony poskytuje efektivní rozptyl tepla. Bajonet, který se používá také u vlajkových modelů, je zkonstruován z grafitového materiálu s vynikajícími schopnostmi tepelného vedení. Tato struktura umožňuje, aby se obrazový snímač, který je hlavním zdrojem tepla uvnitř těla fotoaparátu, mohl volně pohybovat během stabilizace obrazu, zatímco je zajištěn efektivní rozptyl tepla.

Fotografie duálních slotů pro karty a příkladů paměťových karet

Dva sloty pro média s podporou karet CFexpress typu A

Dva sloty pro média vám umožňují pokračovat ve snímání, i když se jedna paměťová karta zaplní. Jeden slot podporuje vysoce výkonné karty CFexpress typu A a oba sloty podporují karty UHS-I a UHS-II SDXC/SDHC. Karty CFexpress typu A jsou díky svým vysokým rychlostem zápisu vhodné zejména pro vysokorychlostní souvislé fotografování, stejně jako k záznamu videí 4K s vysokým rozlišením a vysokou přenosovou rychlostí.

Obrázek drátového modelu prachuvzdorného a voděodolného provedení

Spolehlivá, robustní konstrukce

Vylepšili jsme odolnost proti prachu a vlhkosti fotoaparátu α7 IV, což vám poskytuje vynikající spolehlivost i v náročných venkovních prostředích pro snímání. Vylepšení konstrukce zahrnují více těsnění do švů těla a krytu přihrádky pro baterie (v porovnání s fotoaparátem α7 III), nový design tlačítka zámku objektivu a výplň navíc okolo bajonetu. Lehká, vysoce tuhá hořčíková slitina, která je použita pro horní kryt fotoaparátu, přední kryt a vnitřní rám, poskytuje vynikající odolnost.  

Logo programu „Road to Zero“

Péče o životní prostředí a zachování zdrojů 

Ekologický plán společnosti Sony "Road to ZERO" byl zaveden v roce 2010 a jeho hlavním cílem je nulový vliv na životní prostředí. V současné době jsou téměř všechny plastové balicí materiály pro fotoaparát α7 IV recyklovány. Kdykoli je to možné, jsou recyklovatelné materiály také použity pro tělo fotoaparátu, což snižuje dopad na životní prostřední bez ovlivnění funkčnosti. Klademe si za cíl dále snižovat spotřebu energie a zdrojů, abychom snížili dopad na životní prostředí, a zároveň zachovat špičkový výkon.  

Fotografie fotografického studia s logem Imaging Edge

Imaging Edge Desktop™ / Imaging Edge Mobile™

Rozšiřte své kreativní hranice s aplikací Imaging Edge Desktop a Imaging Edge Mobile. Počítačová aplikace Imaging Edge Desktop vám umožňuje ovládat a sledovat záběry přímo z obrazovky počítače, zobrazovat náhledy fotografií a zpracovávat data RAW/HEIF a vytvářet z nich vysoce kvalitní snímky určené k dodání. Aplikace Imaging Edge Mobile využívají funkce Wi-Fi a Bluetooth® fotoaparátu α7 IV a poskytují širokou škálu praktických funkcí pro snímání a sdílení. 

Parametre
Snímač Full Frame 35mm (FE)
Set s objektivem Ano
Duální slot Ano
Stabilizace snímače Ano
4K/UHD Ano
Selfie displej Ano