SIGMA 85mm F1.4 DG DN Art pro Sony E-mount


Cena
1 238,47 EUR s DPH

Kód produktu
085126322656

Zľava 10% na čistenie fotosenzoru či ďalšej techniky ako darček

Skladom - tovar je dostupný k odoslaniu
ks

Full Frame 85mm f/1,4, utěsnění, MZV 85cm, průměr filtru 77mm, hmotnost 630g

Záruka na produkt 4 roky Viac

Odporúčané príslušenstvo2

Portrétní objektiv s délkou ohniska 85 mm, určený pro Full-frame fotoaparáty (lze použít i na APS-C). Světelnost f/1,4 vám umožní fotografování za zhoršených světelných podmínek a poskytne větší kontrolu nad hloubkou ostrosti. Optická soustava složená z 15 členů v 11 skupinách zahrnuje řadu prvků s nízkým rozptylem, asférických a s vysokým indexem lomu. Super Multi-Layer Coating zvyšuje kvalitu obrazu eliminací nežádoucích odlesků, zlepšuje kontrast a věrnost barev. Clona z 11 lamel vám dopřeje příjemný a pravidelný bokeh. Konstrukce disponuje prstenem pro nastavení clony, spolu s přepínačem režimu zaostření a tlačítkem AFL pro intuitivní a dotykové ovládání. AF využívá tichý krokový motor, a tak je objektiv vhodný i pro video. Objektiv je utěsněn proti povětrnostním vlivům.

Sigma 85 mm f/1,4 DG DN Art

Novinkou od společnosti Sigma je portrétní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 85 mm, který je  určený pro Full-frame CSC fotoparáty. Rozšiřuje oblíbenou řadu Art, která se vyznačuje vyspělým optickým designem a elegantním provedením. Jeho maximální clona f/1,4 umožňuje práci za zhoršených světelných podmínek a také poskytuje maximální kontrolu nad hloubkou ostrosti s možností dosažení opravdu malé hloubky pole. Tento objektiv jako přírůstek řady Art v rámci Sigma Global Vision je navržen tak, aby dosáhl skutečně pozoruhodného optického výkonu. Zvláště ve sféře umělecké tvorby.

Optika na úrovni

Optická soustava je složená z 15 členů v 11 skupinách a zahrnuje řadu prvků s nízkým rozptylem, asférických a s vysokým indexem lomu. Konkrétně tedy pět speciálních prvků s nízkou disperzí (SLD), které výrazně snižují chromatické aberace a starají se o přesnost a čistotu barev. Dále jeden asférický a čtyři prvky s vysokým indexem lomu. Ty kontrolují sférické aberace a zkreslení pro dosažení maximální ostrosti a přesného vykreslení. Ochranné vrstvy Super Multi-Layer Coating zvyšují kvalitu obrazu potlačením nežádoucích odlesků. Tím je dosaženo mnohem lepšího kontrastu a věrnosti barevného podání i za silných světelných podmínek (např. v protisvětle).

Konstrukčně dotažený

Rafinovaný design konstrukce objektivu obsahuje kroužek pro ovládání clony, který lze i uzamknout, volič režimu zaostření a tlačítko AFL pro intuitivní a dotykové ovládání (vestavěnému AFL tlačítku lze přiřadit i další funkce).

AF tichý i pro video

Pro automatické zaostřování je využit krokový motor, který je nejen rychlý, ale i velmi tichý a tak je objektiv vhodný i pro natáčení videa. Ostření je doplněno optimalizovaným algoritmem k dosažení co nejvíce plynulého výkonu. AF navíc podporuje detekci oka!

Nejen pro Full-frame

Koncipován pro CSC fotoaparáty s Full-frame formátem snímače, ale lze jej také použít na APS-C.

Opravdu světlený

Maximální clona f/1,4 je obzvláště vhodná pro práci při zhoršených světelných podmínkách. Mimo to poskytuje skvělou kontrolu nad hloubkou ostrosti a umožňuje příjemné oddělení objektu od pozadí jeho rozostřením. Clona je složena z 11 lamel což vám dopřeje velmi příjemný a symetrický efekt bokeh.

Obstojí i v dešti

Tělo objektivu je utěsněno proti povětrnostním vlivům, a tak je vhodný i pro práci ve zhoršených podmínkách.

Obsah balení:

  • Přední krytka objektivu
  • Zadní krytka objektivu
  • Slueční clona
Parametre
Bajonet SONY E-mount
Fotografické využití pro Portrét, Bokeh
Snímač Full Frame 35mm (FE)
Typ Pevný
Priemer filtra 77mm
Minimální clona f/1,4
Minimální zaostřovací vzdálenost Střední (⁓1m)
Utěsnění (prach, vlhkost) Ano