SIGMA 60-600mm F4.5-6.3 DG DN OS Sports pro Sony E


Cena
2 410,69 EUR s DPH

Kód produktu
085126732653

Zľava 10% na čistenie fotosenzoru či ďalšej techniky ako darček

ks

Full Frame 60-600mm f/4,5-6,3, utěsnění, MZV 45cm, průměr filtru 105mm, hmotnost 2495g

Záruka na produkt 4 roky Viac

Sigma 60-600 mm f/4,5-6,3 DG DN OS Sports –⁠ vysoce výkonný ultrateleobjektiv s unikátním 10x optickým zoomem určený pro plnoformátové bezzrcadlovky. Díky svým vlastnostem a funkcím je Sigma 60-600 mm f/4,5-6,3 DG DN OS Sports dokonalou volbou pro sportovní a wildlife fotografy. Vysoký optický výkon v celém rozsahu ohnisek, dokonce i při 10x zoomu, zajišťuje nejnovější optický design složený z 27 členů v 19 skupinách. Nově vyvinutý lineární ostřící motor HLA (High-response Linear Actuator) poskytuje mimořádně rychlý a přesný autofokus. Novinkou je také algoritmus OS2, který účinně snižuje projevy chvění fotoaparátu až o 7 EV na širokoúhlém konci a 6 EV na teleobjektivu. Mezi další přednosti objektivu patří duální zoom, konstrukce odolná vůči prachu a stříkající vodě, stejně jako množství přizpůsobitelných funkcí a specifikace řady Sigma Sports, které jej předurčují pro použití i náročných podmínkách fotografování. 

Všestranný ultrateleobjektiv

Tento ultrateleobjektiv s 10x zoomem pro plnoformátové bezzrcadlovky, který pokrývá rozsah ohnisek 60-600 mm, umožňuje uživatelům bezproblémově zachytit širokou škálu scén bez nutnosti výměny objektivu, a to i v obtížných situacích, jako jsou letecké přehlídky nebo profesionální sportovní akce. Objektiv je schopen zaostřit již od 45 cm na širokoúhlém konci a při ohniskové vzdálenosti 200 mm nabízí maximální poměr zvětšení 1:2,4, díky čemuž je možné objektiv využívat také pro makrofotografii, což přispívá k jeho celkové všestrannosti.

Vynikající optický výkon v celém rozsahu zoomu

Pro vývoj objektivu Sigma 60-600 mm f/4,5-6,3 DG DN OS Sports byl použit nejnovější optický design zahrnující vysoce kvalitní materiály, včetně skleněných prvků FLD a SLD, k efektivní korekci chromatických aberací, které se obvykle u ultrateleobjektivů vyskytují. Objektiv je schopen zachytit každý okamžik s nekompromisní vysokou kvalitou obrazu v jedinečném rozsahu ohniskových vzdáleností 60-600 mm. 

Vysoce rychlý a přesný autofokus

Sigma 60-600 mm f/4,5-6,3 DG DN OS Sports využívá nově vyvinutý lineární motor HLA (High-response Linear Actuator)“ a pokročilé elektronické ovládání, díky čemuž objektiv dosahuje tichého automatického ostření s výjimečně vysokou rychlostí a přesností. Nový motor také umožňuje přesný výkon sledování ostření, což zajišťuje, že při sportovní fotografii a jakékoli jiné situaci, kdy jsou objekty v pohybu, nezmeškáte rozhodující okamžik.

Nově vyvinutý algoritmus optické stabilizace 

Nový algoritmus optického stabilizátoru Sigma OS2 výrazně zlepšuje výkon stabilizace obrazu a účinně snižuje projevy chvění fotoaparátu až o 7 EV na širokoúhlém konci a 6 EV na teleobjektivu. Objektiv je vybaven dvěma režimy OS –⁠ režim 1 je vhodný pro běžné fotografování a režim 2 se nejlépe hodí pro rychlé panoramatické záběry, například v motorsportu a dalších dynamických situacích. V režimu 2 umožňuje senzor zrychlení v kombinaci s inteligentním OS SIGMA, algoritmem speciálně navrženým pro panoramatické záběry, účinnou stabilizaci obrazu, i když se fotoaparát pohybuje vertikálně nebo diagonálně, bez ohledu na to, zda je objektiv v horizontální nebo vertikální poloze. 

Konstrukce odolná vůči prachu a stříkající vodě

Veškeré kritické body, včetně montážního bajonete, prstence ručního ostření, prstence zoomu, přepínače, panelu přepínačů a vnější připojení jsou odolné vůči prachu a stříkající vodě, pro zajištění spolehlivé odolnosti i v náročných podmínkách. Přední člen objektivu je navíc opatřen vrstvou odpuzující vodu a olej, která usnadňuje údržbu, když na čočce ulpívají kapičky vody nebo prach.

Parametre
Bajonet SONY E-mount
Fotografické využití pro Sport a akce, Příroda
Snímač Full Frame 35mm (FE)
Typ Zoom
Priemer filtra 105mm
Minimální clona f/4,5
Minimální zaostřovací vzdálenost Střední (⁓1m)
Utěsnění (prach, vlhkost) Ano