Nová kamera SONY ZV-E10 II - klikněte zde

Sigma 28-45 mm f/1,8 DG DN Art pro Sony E


Cena
1 493,32 EUR s DPH

Kód produktu
085126612658

Zľava 10% na čistenie fotosenzoru či ďalšej techniky ako darček

Skladom - tovar je dostupný k odoslaniu
ks

Full Frame 28-45mm f/1,8 GM, utěsnění, MZV 30cm, průměr závitu 82mm, hmotnost 960g

Záruka na produkt 4 roky Viac

Odporúčané príslušenstvo3

Společnost SIGMA úspěšně vyvinula první full-frame objektiv se zoomem a maximální světelností F1,8 na světě. Objektiv SIGMA 28-45 mm F1,8 DG DN | Art je vybaven vnitřním mechanismem zoomu, minimální zaostřovací vzdáleností 30 cm v celém rozsahu zoomu a velikostí filtru 82 mm. Navzdory pokročilé sadě funkcí váží objektiv méně než 1 kg, což z něj činí přenosnou a všestrannou volbu pro fotografování z ruky nebo s gimbalem.

Konstantní maximální clona F1,8

Maximální clona F1,8, která byla kdysi výsadou vyhrazenou pouze pro základní objektivy, umožňuje uživatelům full-frame fotoaparátů exponovat z ruky při slabém osvětlení a vytvářet krásný bokeh, a přitom si užívat flexibility zoomu. Tento jedinečný optický úspěch byl vytvořen díky nashromážděným zkušenostem společnosti SIGMA v oblasti optického designu a pokročilé výrobní technologii v jediné výrobní základně společnosti v japonském Aizu.

Díky mechanismu vnitřního zoomu zůstává celková délka objektivu při změně ohniskové vzdálenosti nebo zaostřovací vzdálenosti konstantní. To znamená, že objektiv se snadno používá při fotografování z ruky, je vysoce stabilní při nasazení na stativ nebo gimbal a je odolnější vůči prachu a znečištění vodou.

Minimální zaostřovací vzdálenost je konstantních 30 cm v celém rozsahu zoomu a maximální poměr zvětšení 1:4 na konci teleobjektivu, což poskytuje vynikající možnosti fotografování zblízka. Kromě přesného zaostření v omezených prostorech lze tedy objektiv používat v blízkosti objektu, aniž by to mělo vliv na ostrost při použití zoomu.

Prémiové provedení při nižší hmotnosti

Takto rychlý zoom by měl být podle práva velký a těžký, ale přestože tuhost a odolnost objektivu chrání jeho důmyslnou optickou konstrukci, je toho dosaženo při hmotnosti nižší než 1 kg. Navíc tento spolehlivý fotografický nástroj používá univerzální velikost filtru 82 mm, což znamená, že nedochází k žádným kompromisům v oblasti přenosnosti nebo pohodlí.

Vrchol optické kvality zoomu

Díky efektivnímu uspořádání 5 SLD prvků a 3 asférických prvků jsou aberace důsledně korigovány. Axiální chromatická aberace, která je patrná zejména u objektivů s velkou světelností, byla důkladně potlačena a objektiv poskytuje jasné snímky s minimálním zabarvením, od ostře zaostřených detailů až po velký a hladký bokeh.

Potlačení focus breathing

Při použití běžných objektivů se může měnit zorný úhel při přechodu z blízkého na vzdálené ohnisko, což ovlivňuje přesnou kompozici. S objektivem SIGMA 28-45 mm F1,8 DG DN | Art je toto zaostřování potlačeno, což umožňuje přirozené zaostřování při natáčení videa.

Minimální odlesky a duchy

Odlesky a duchy, které snižují kvalitu obrazu, byly do značné míry eliminovány pomocí pokročilé simulační technologie, což zajišťuje, že objektiv poskytuje bohaté a vysoce kontrastní výsledky za všech podmínek. Aby se odlesky a duchy omezily na minimum, používá objektiv navíc nanoporézní povrchovou úpravu SIGMA a vícevrstvou povrchovou úpravu Super Multi-Layer Coating, které zajišťují vynikající odolnost proti protisvětlu a umožňují získat jasné a syté snímky za všech světelných podmínek.

Rychlejší zaostřování díky lineárnímu motoru

Mechanismus automatického zaostřování objektivu využívá lineární motor HLA (High-response Linear Actuator), který kombinuje rychlost zaostřování s vynikající přesností. A protože je motor téměř bezhlučný, umožňuje nahrávání videa bez šumu.

Přesné a pohodlné ruční ostření

Pro jemné a přesné manuální ostření využívá objektiv zaostřovací kroužek poháněný drátem s optimálním nastavením točivého momentu, vysokým rozlišením a nastavitelným úhlem natočení v rozmezí 90° až 720°. Díky tomu mohou filmaři zaostřovat s organickou plynulostí a fotografové manuálně zaostřovat s vynikající přesností.

Parametre
Bajonet SONY E-mount
Fotografické využití pro Krajina, Pro Youtubery a vloggery, Momentky, Noční scéna, Video
Snímač Full Frame 35mm (FE)
Typ Zoom
Priemer filtra 82mm
Minimální clona f/1,8
Minimální zaostřovací vzdálenost Krátká (⁓0,2m)
Utěsnění (prach, vlhkost) Ano