SIGMA 10-18mm F2.8 DC DN Contemporary pro Sony E


Cena
712,05 EUR s DPH

Kód produktu
085126207656

Zľava 10% na čistenie fotosenzoru či ďalšej techniky ako darček

Skladom - tovar je dostupný k odoslaniu
ks

APS-C 10-18mm f/2,8 utěsnění, MZV 82cm, průměr filtru 67mm, hmotnost 260g

Záruka na produkt 4 roky Viac

Sigma 10-18 mm f/2,8 DC DN Contemporary –⁠ neuvěřitelně kompaktní širokoúhlý objektiv s působivým optickým výkonem a vysokou světelností ideální pro krajinářskou a cestovatelskou fotografii, video a tvorbu online obsahu. Optická konstrukce objektivu zahrnuje jedinečný asférický člen, který snižuje celkovou velikost objektivu a zvyšuje kvalitu obrazu. Minimální zaostřovací vzdálenost 11,6 cm (1:4) umožňuje vytvářet jedinečné kompozice s rozsáhlým pozadím a příjemným bokehem. Díky hmotnosti pouhých 260 g, rychlému krokovému motoru AF a minimalizovanému efektu focus breathing při zaostřování je objektiv vhodný i pro videotvorbu. Bajonet objektivu obsahuje gumové těsnění, které jej chrání před prachem a kapkami vody.

Sigma 10-18 mm f/2,8 DC DN Contemporary

S ultraširokou ohniskovou vzdáleností, přenosným designem a optikou ostrou jako břitva je Sigma 10-18 mm f/2,8 DC DN Contemporary perfektní volbou pro fotografování krajiny, interiérů, pouličních fotografií a tvorbu na cestách. Jasná světelnost f/2,8 usnadňuje fotografování v prostředí se slabým osvětlením a vytváření malou hloubku ostrosti. 

Optický design

Díky jedinečné optice, která byla navržena tak, aby spolehlivě korigovala aberace objektivu, vytváří Sigma 10-18 mm f/2,8 DC DN Contemporary působivě ostré snímky po celé ploše obrazu. Použití asférické čočky s velkou excentricitou a indexem lomu jako prvního členu umožnilo konstrukci objektivu se sníženým počtem členů. Kombinace několika asférických čoček a speciálního skla s nízkým rozptylem umožňuje vytvářet snímky s vysokým rozlišením při zachování kompaktních rozměrů a nízké hmotnosti.

Výkonné automatické ostření

Rychlý a tichý krokový motor zajišťuje přesné automatické zaostřování při pořizování fotografií a videa. Je navíc plně kompatibilní s režimy sledování AF ve fotoaparátu.

Minimalizovaný focus breathing

Objektiv byl navržen tak, aby potlačoval tzv. focus breathing. Změna zorného úhlu v důsledku posunu zaostření je minimalizována, což vytváří přirozeně vypadající posun zaostření při nahrávání videa. 

Nově vyvinutá sluneční clona

Součástí objektivu je nově vyvinutá nasazovací clona ve tvaru okvětního lístku. Na rozdíl od běžných slunečních clon bajonetového typu, které se připevňují otočným pohybem, je tato clona nasazovacího typu připevněna k objektivu pomocí pružinového a pákového systému. Implementace tohoto nového designu zmenšuje velikost a tloušťku sluneční clony tak, aby odpovídala kompaktní velikosti objektivu.

Obsah balení:

  • Přední krytka objektivu
  • Zadní krytka objektivu
  • Slueční clona
Parametre
Bajonet SONY E-mount
Fotografické využití pro Krajina, Pro Youtubery a vloggery, Video, Vhodný na stabilizátor
Snímač APS-C (F)
Typ Zoom
Priemer filtra 67mm
Minimální clona f/2,8
Minimální zaostřovací vzdálenost Krátká (⁓0,2m)
Utěsnění (prach, vlhkost) Ano