Nová kamera SONY ZV-E10 II - klikněte zde

Prodloužená záruka a pojištění

Prodloužená tovární záruka SONY - prémiový servis pouze v Sony Center

Neočekávaným nákladům na opravu nebo ztrátě výrobku lze předejít s prodlouženou tovární zárukou Sony, která umožňuje prodloužit ochranu proti výrobním vadám až o 3 roky (celkem 5 let záruky), a zajistit si tak klid na delší dobu. To znamená, že pokud by se na výrobku během dodatečné záruční doby vyskytla závada, nemusíte platit za diagnostiku, nebo opravu zařízení.

Zakoupení prodloužené záruky je obvykle levnější než mimozáruční oprava zařízení. Prodloužená záruka šetří váš čas a energii, kterou byste věnovali komunikaci se servisním centrem, nebo řešení nepříjemností. Prodloužená záruka navíc zaručuje, že v případě výrobní vady bude vaše zařízení opraveno nebo vyměněno za nové po celou dobu trvání záruky. Službu prodloužené záruky je možné sjednat do 360 dnů od data zakoupení.

Jak již název rozšířené výrobní záruky napovídá, tuto záruku poskytuje přímo společnost Sony, nejedná se o pojištění službou třetích stran. Pro opravou jsou použity výhradně originální náhradní díly. V případě, že se nepodaří získat náhradní díly na opravu, případně je cena opravy neekonomická, může Sony rozhodnout o výměně výrobku za nový produkt, nebo produkt se stejnými či podobnými parametry. V případě, že bude výrobek vyměněn za nový, nevyčerpaná část "záruky" bude převedena na vyměněný výrobek.

Oprava ve lhůtě prodloužené záruky může probíhat

 • V místě bydliště (po vzájemné domluvě se servisním centrem, typicky televizory)
 • Osobně, doručením výrobku na pobočku servisu
 • Zabalením do kartonu a svozem kurýrní službou

Se zakoupeným produktem obdržíte rovněž servisní smlouvu, na které bude vyznačena doba záruční lhůty a sériové číslo zakoupeného produktu. Úplné znění podmínek servisního plánu je dostupné ke stažení zde.Příklad  - Srovnání nákladů na opravu

Při koupi 55" 4K OLED televizoru SONY za pořizovací cenu 73990Kč

Prodloužená záruka +1 rok (celkem 3 roky) – 2165Kč

Prodloužená záruka +2 roky (celkem 4 roky) – 4020Kč

Prodloužená záruka +3 roky (celkem 5 roků) – 4329Kč

 

Příkladový vzor opravy 

Výměna desky s vnitřní elektronikou v autorizovaném servisním centru SONY - cena opravy 9800Kč

Prodloužená záruka Bez prodloužené záruky
 • Bezplatná oprava
 • Bezplatná přeprava do servisního centra i zpět
 • Cena opravy TV 9800Kč
 • Doprava 1000 - 1500Kč (doprava do servisu a zpět)

Jak získat prodlouženou záruku?

Prodlouženou záruku si můžete zakoupit online přímo s produktem na našem eshopu. U daného produktu ji najdete v popisku včetně ceny za dané období. Službu můžete získat i přímo na prodejně, kolegové prodlouží záruku při prodeji zboží. U některých produktů není bohužel možné záruku prodloužit, v tomto případě doporučujeme variantu pojištění prodloužené záruky od společnosti UNIQA. Potřebujete pomoci s prodloužením záruky, nebo potřebujete další informace? Kontaktujte nás na emailu sonycentrum@ellexgk.cz, nebo online na chatu (vpravo dole).  

 Seznam autorizovaných servisních center SONY pro ČR

(Praha, Brno, Plzeň, Karlovy Vary, Liberec, Pardubice, Nymburk, České Budějovice, Ostrava, Zlín)

 

 

Opravy zařízení PlayStation - Servisní Centrum s.r.o.

https://www.sony-servis.cz/cs/

 

Opravy zařízení Xperia - ESC sk&cz s.r.o.

https://www.escsk.eu/servis/

 

Seznam autorizovaných servisních center SONY pro SK

(Bratislava, Žilina, Košice)

 

Opravy zařízení PlayStation - AVpro, s.r.o. 

https://www.avpro.sk/

 

Opravy zařízení Xperia - ESC sk&cz s.r.o.

https://www.escsk.eu/servis/

Pojištění prodloužené, nebo rozšířené záruky - pojištění UNIQA 


Pro zboží zakoupené v našem eshopu, či na prodejně lze sjednat dodatečné prodloužení a či rozšíření záruky. Služba bude sjednána u společnosti UNIQA (pojistník).

Služby je možné zajistit pro tyto produkty

 • Televizory
 • Mobilní telefony
 • Herní konzole


Pojištění prodloužení záruky – prodlužuje zákonnou nebo smluvní záruku (tj. záruku danou výrobcem) o 1, 2 nebo 3 roky. Maximální délka záruky včetně prodloužení je 5 let. Lze uzavřít do 30 dnů před koncem zákonné nebo smluvní záruky. 
Tuto variantu doporučujeme pro zboží, na které není možné sjednat tovární prodlouženou záruku SONY.

Informační list prodloužené zárukyRozšířená záruka – pojištění na náhodné náhlé a nepředvídané poškození, zničení pojištěných věcí na 1 nebo 2 roky, začíná platit okamžikem prodeje.
Kryje i krádež a loupežné přepadení po celou dobu trvání pojištění nebo pouze v prvním roce, dle zvolené varianty.

Informační list rozšířené zárukyObě varianty pojištění lze uzavřít pouze na nové, nepoužité zboží v hodnotě 2 000-399 999 Kč vč. DPH

Spoluúčast u prodloužení záruky: pouze při totální škodě - 10% (min. 500Kč), při menší než totální škodě bez spoluúčasti 
Spoluúčast u rozšíření záruky: 15% v prvním roce pojištění (min. 500Kč), 25% v druhém ruce pojištění (min. 500Kč) 
Formy plnění: náklady na opravu zařízení nebo peněžní poukázka na výběr náhradního zařízení
Hlášení pojistné události: SIL Servis Partner a.s., www.sil.cz/pojisteni, tel. 596 253 677, pojisteni@sil.cz

Potřebujete pomoci s prodloužením nebo rozšířením záruky, nebo potřebujete další informace? Kontaktujte nás na emailu sonycentrum@ellexgk.cz, nebo online na chatu (vpravo dole). 

Pojištění majetku

Pokud máte obavy z poškození, ztracení či odcizení zakoupené elektroniky, sjednejte si majetkové pojištění a můžete strach pustit z hlavy. Není třeba pojistit si každou věc zvlášť. Pro ještě méně starostí doporučujeme pojištění celé domácnosti, které se vztahuje na veškerý váš majetek uvnitř i mimo váš byt či dům. Týká se tedy i věcí, které máte například v autě, skříňce ve fitku nebo v práci.

 • náhrada v případě odcizení majetku z domu/bytu i mimo něj
 • náhrada v případě zničení přírodními živly doma/ v bytě i mimo něj
 • vztahuje se na zařízení bytu (nábytek, koberce, osvětlovací tělesa, kuchyňské přístroje, pračku apod.) i věci osobní potřeby (audiovizuální a výpočetní techniku, foto techniku, sportovní vybavení, starožitnosti, sbírky, cennosti, knihy, oblečení, atd.)
 • pojištění nesjednáváte na každou věc zvlášť, ale vztahuje se na veškerý majetek ve vaší domácnosti i mimo ni, stačí si jen schovávat účtenky, ať lze škodu lépe vyčíslit
 • pojištění stojí v průměru 150 Kč na měsíc, ale může vám ušetřit tisíce

Spočítejte si, kolik stojí pojištění vašeho majetku