Akce -2% Prodloužená záruka +1 rok po registraci + Dárek

FE 50mm f/1.2, utěsnění, MZV 40cm, průměr filtru 72mm, hmotnost 778g
Registrace prodloužené záruky na webu https://www.sony.cz/electronics/exwarranty
Více >>

4548736132009

58 990 Kč s DPH

59 990 Kč s DPH

2% (1 000 Kč s DPH)

Vyberte si prodlouženou záruku
ks

Peak Design Slide Lite - Black - Rychlé info

Na dotaz
TBD

„Standardní“ objektiv 50mm F1.2 řady G Master s pevnou ohniskovou vzdáleností

První 50mm objektiv se světelností F1,2 z řady α je ideální volbou pro každodenní použití, jelikož nabízí úchvatné rozlišení a efekt bokeh typické pro řadu G Master a navíc mimořádně výkonné automatické ostření – to vše v pozoruhodně kompaktním a lehkém provedení. Ať již fotografujete, nebo nahráváte, tento objektiv posune vaši kreativitu a váš vizuální jazyk na novou úroveň.

Snímek vnější zdi budovy s břečťanem a dalšími rostlinami

Ostrost napříč celým snímkem díky světelnosti F1,2

Mimořádné rozlišení a kontrast napříč celým rozsahem clony až do hodnoty F1,2. Tři členy XA (vysoce asférické) uspořádané do zdokonalené optické dráhy potlačují celkovou aberaci, zatímco další pokročilé optické technologie minimalizují chromatickou aberaci, a výsledkem je objektiv, který je překvapivě kompaktní a lehký.

Snímek osoby držící fotoaparát s objektivem FE 50mm F1.2 GM

Kompaktní mobilita znamená kreativní svobodu

Objektivy s vysokou světelností jsou často velké a těžké. Objektiv FE 50mm F1.2 GM má rozměry pouze 87 x 108 mm (3 1/2 x 4 3/8 palce) a váží pouhých 778 g (27,5 oz.). Špičková optika v kombinaci s úžasnými lineárními motory XD od Sony a mechanickou konstrukcí společně tvoří praktický mobilní objektiv pro fotografování za každé situace.

TBD

Hladký a vytříbený efekt bokeh řady G Master

Tři členy s označením XA (vysoce asférické), přesnost povrchu 0,01 mikronu a neuvěřitelně pečlivá kontrola sférické aberace ve fázích návrhu a výroby přispívají k úchvatnému efektu bokeh tohoto objektivu řady G Master, který umožní doopravdy vyniknout portrétům i dalším objektům, především pak při nejnižší cloně F1,2.

Příklad kruhového efektu bokeh na noční fotografii modelky pózující na mostě

Kruhová clona s 11 lamelami pro lepší efekt bokeh

Nový kruhový mechanismus clony s 11 lamelami přispívá ke krásnému efektu bokeh. Kruhové detaily mají navíc překrásné podání, což ještě více vylepšuje široce oceňovanou krásu efektu bokeh řady G Master. Rozostřená pozadí jsou hladší a příjemnější prakticky za každé situace a osvětlení.

Snímek scény v lese při západu slunce s vysokým rozlišením

Antireflexní nanovrstva Nano AR Coating II zajišťuje čistý obraz ve scénách s protisvětlem

Antireflexní nanovrstva Sony Nano AR Coating II pomáhá vytvářet ostré snímky s dobrým kontrastem, a to i za silného slunečního světla či při silném protisvětle. Tato pokročilá povrchová vrstva je rovnoměrně nanesena na všechny povrchy členu, čímž účinně minimalizuje vnitřní odrazy, aby nedocházelo k odrazům a odleskům. 

Detailní vzorový snímek ovoce

Fotografie zblízka s úchvatným efektem bokeh

Minimální zaostřovací vzdálenost 0,4 metru (1,32 stopy) a maximální zvětšení 0,17x zajišťuje mimořádnou flexibilitu při fotografování i natáčení zblízka. Díky členům objektivu XA (vysoce asférické) a plovoucímu zaostřovacímu mechanismu lze dosáhnout dokonalé ostrosti a světelnost F1,2 vytváří jemný efekt bokeh na pozadí při libovolné vzdálenosti ostření.

Snímek akčních členů lineárního motoru XD v objektivu

Lineární motory XD pro rychlé, přesné a tiché automatické ostření a sledování

Garance rychlého a přesného ostření i při malé hloubce ostrosti F1,2. Čtyři lineární motory XD (extrémně dynamické) zajišťují vysoký tah potřebný pro polohování velkých a těžkých skupin ostřících členů, přesné automatické ostření a sledování. Díky plné rychlosti automatického zaostřování a přesnosti těl s bajonetem E je zajištěno vysoké rozlišení při všech zaostřovacích vzdálenostech, a to jak při fotografování, tak i natáčení.

Snímek kroužku pro zaostřování

Přirozená a lineární odezva manuálního ostření

Manuální ostření s lineární odezvou zajišťuje, že ostřící kroužek při manuálním ostření reaguje na drobné změny nastavení přímo a lineárně. Rotace ostřícího kroužku se projevuje přímo odpovídající změnou zaostření, takže ovládání působí okamžitým a přesným dojmem. Manuální ostření s lineární odezvou zlepšuje ovládání ručního ostření při fotografování i natáčení.

Snímek tlačítek aretace zaostření

Tlačítko aretace zaostření umožňuje přizpůsobení a další funkce pro pokročilé ovládání

Tlačítkům aretace zaostření v horní části a po stranách objektivu lze prostřednictvím nabídky těla fotoaparátu přiřadit celou řadu dalších funkcí, a získat tak přímý přístup k funkcím, které jsou klíčové pro osobní pracovní postup uživatele, včetně výběru pravého/levého oka pro funkci automatického zaostřování na oči u fotoaparátů, které tuto funkci podporují. 

Snímek vypínače

Kroužek clony s vypínačem cvakání

K dispozici je také kroužek pro přímé intuitivní ovládání clony. Praktický přepínač umožňuje vypnout cvakání kroužku clony pro tichý záznam videa.

Snímek provedení odolného proti prachu a vlhku

Provedení odolné proti prachu a vlhku

Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti zajišťuje spolehlivost nutnou při snímání v náročných venkovních podmínkách.

Snímek fluorové vrstvy

Fluorová vrstva na předním členu

Přední člen objektivu disponuje fluorovou vrstvou, která odpuzuje vodu, olej a další nečistoty. Zároveň usnadňuje čištění těchto nečistot a otisků prstů, které na povrchu objektivu ulpívají.

Průměr závitu
72mm
Ohnisko max
50mm
Minimální zaostřovací vzdálenost
Krátká (⁓0,2m)
Fotografické využití pro
Sport a akce, Krajina, Portrét, Cestování, Momentky, Interiér, Noční scéna, Video
Typ
Pevný, Sony G Master
Snímač
Full Frame 35mm (FE)