Bonus k předobjednávce Peak Design Cuff - Black Prodloužená záruka +1 rok po registraci + Dárek

FE 24mm f /2.8, utěsnění, MZV 18cm, průměr filtru 49mm, hmotnost 162g
Registrace prodloužené záruky na webu https://www.sony.cz/electronics/exwarranty
Více >>

4548736130586

18 479 Kč s DPH

Vyberte si prodlouženou záruku
ks

Peak Design Cuff - Black (černá) - Rychlé info

Skladem
Fotografie interiéru knihovny s vysokým rozlišením napříč záběrem pořízená tímto objektivem

Kompaktní širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a špičkovou konstrukcí

Tento širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností nabízí vysokou kvalitu obrazu a nádherný efekt bokeh objektivů řady G v kompaktním provedení špičkové kvality s intuitivním ovládáním. Lze jej snadno kamkoli přenášet a je ideální pro širokoúhlé záběry úchvatných výhledů. Rychlé, přesné a tiché automatické ostření je ideální pro pořizování fotografií nebo natáčení a záznam všech klíčových momentů.

Produktový snímek se třemi téměř identickými objektivy

Sada kompatibilních přenosných objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností

Toto je jeden z našich objektivů řady G s pevnou ohniskovou vzdáleností (prodávaný samostatně), které při stejném vnějším vzhledu nabízejí různé ohniskové vzdálenosti, průměr filtru 49 mm a kompaktní konstrukci a uspořádání. Jsou dostatečně kompaktní, abyste s sebou mohli nosit všechny tři, a být tak vždy připraveni pořizovat skvělé fotografie široké škály scén a objektů. Navíc mají podobnou hmotnost a umožňují tak snadnou úpravu vyvážení tříosého stabilizátoru.

Produktový snímek zobrazující kovovou povrchovou úpravu objektivu

Intuitivní kovová konstrukce a čirá optika

Kovová (hliníková) povrchová úprava těla a clony objektivu a vyryté označení ohniskové vzdálenosti a clony podtrhují špičkovou kvalitu provedení a spokojenost zákazníka. Mimořádně kompaktní a lehká konstrukce, vysoká kvalita obrazu objektivů řady G, kroužek clony a manuální ostření s lineární odezvou – to vše zajišťuje intuitivní ovládání, díky kterému je fotografování potěšením.

Portrét ženy fotografující venku

Lehká konstrukce pro každodenní přenášení a snímání

Mechanická konstrukce maximálně využívá špičkové optiky se třemi efektivně rozmístěnými asférickými členy a krátkou vzdáleností mezi bajonetem a rovinou snímače, což je jedinečná vlastnost bezzrcadlových fotoaparátů, která umožňuje dosáhnout úchvatné kompaktnosti a hmotnosti pouhých 162 g (5,8 oz). Tento objektiv je ideální pro fotografování scenérií a momentek, snímání videa pomocí gimbalu a díky širokému zornému úhlu také pro pořizování snímků selfie. Mobilita je zajištěna kompaktní konstrukcí vhodnou pro těla fotoaparátů se snímači Full-Frame i APS-C.

Fotografie interiéru knihovny s vysokým rozlišením napříč záběrem pořízená tímto objektivem

Vysoká kvalita obrazu díky nejnovější optice

Vysoké kvality obrazu je dosaženo díky špičkové optice se třemi asférickými členy a jedním skleněným členem ED (s extra nízkým rozptylem), které zajišťují vysoké rozlišení a potlačení rozptylu barev napříč celým snímkem. Asférické členy kompenzují různé aberace a zajišťují vysoké rozlišení v celém záběru, dokonce i při nejnižším clonovém čísle s malou hloubkou ostrosti. Skleněný prvek ED potlačuje chromatickou aberaci a účinně snižuje rozptyl barev, ke kterému častěji dochází na okrajích snímku.

Detailní záběr béru zeleného a dalších kytic

Krásný a přirozený efekt bokeh

Objektivy řady G používají kruhovou clonu se 7 lamelami a přesnou kontrolu sférické aberace, které společně vytvářejí krásný, přirozený efekt bokeh.

Portrét ženy venku

Dva lineární motory pro rychlé, přesné a tiché automatické ostření

Dva lineární motory zajišťují rychlé a přesné automatické ostření a umožňují špičkový výkon sledování pro maximalizaci výkonu těla fotoaparátu během záznamu rozhodujících momentů, například při fotografování v ulicích. Rychlé, přesné a tiché automatické ostření se špičkovým výkonem při sledování je ideální pro snímání videí i pořizování fotografií.

Snímek zákusků

Vynikající výkon při snímání zblízka

Minimální zaostřovací vzdálenost 24 cm (0,79 ft) (automatické ostření) / 18 cm (0,59 ft) (manuální ostření) umožňuje vynikající výkon při snímání zblízka. Při fotografování zblízka objekt vynikne na rozostřeném pozadí. Díky širokému zornému úhlu 24 mm je objektiv ideální rovněž pro pořizování snímků selfie s upevněným gimbalem nebo gripem.

Kombinovaný produktový snímek znázorňující konstrukci objektivu odolnou proti prachu a vlhkosti a kovovou povrchovou úpravu objektivu

Kovová povrchová úprava a odolnost proti prachu/vlhkosti

Kovová (hliníková) povrchová úprava vnějších částí těla objektivu a clony zajišťuje vyšší pevnost a odolnost a přispívá k vyšší spolehlivosti. Konstrukce je také odolná proti prachu a vlhkosti, což zajišťuje vysokou spolehlivost při snímání v náročném venkovním prostředí.

Produktový snímek zobrazující umístění tlačítka aretace zaostření na objektivu

Přizpůsobitelné tlačítko aretace zaostření

Tlačítko aretace zaostření lze přizpůsobit pomocí nabídky fotoaparátu a lze mu přiřadit funkci, kterou upřednostňuje uživatel. Pokud je mu například přiřazena funkce automatického zaostření na lidské oči, prsty pravé ruky držící fotoaparát mohou zůstat na místě, zatímco palec levé ruky může ovládat tuto funkci a zajistit tak stabilnější držení fotoaparátu.

Produktový snímek znázorňující otáčení zaostřovacího kroužku se symbolem šipky

Přirozená a lineární odezva manuálního ostření

Manuální ostření s lineární odezvou nabízí přímou odezvu na jemné změny polohy ostřícího kroužku při ručním zaostřování. Otáčení ostřícího kroužku se projevuje přímo odpovídající změnou zaostření jako u mechanického ovládání, čímž přímo odráží úmysly fotografa a umožňuje jemné nastavení zaostření.

Produktový snímek zobrazující umístění přepínače zapnutí/vypnutí cvaknutí na objektivu

Vypínatelné cvakání kroužku clony

Kroužek clony umožňuje okamžité ovládání, které profesionálové vyžadují při pořizování fotografií i natáčení videí. Cvakání kroužku lze zapnout, pokud je zapotřebí hmatová odezva při pořizování fotografií, nebo vypnout a potlačit tak rušivé zvuky při natáčení videa a v kombinaci s tichými lineárními motory zajistit hladké a přirozené nastavení clony. To je ideální pro situace vyžadující ticho, jako je například natáčení filmových inscenací.

Produktový snímek zobrazující umístění přepínače režimu ostření na objektivu

Snadné přepínání manuálního/automatického ostření

"Přepínač režimu ostření" umožňuje okamžité přepínání mezi automatickým a manuálním ostřením v reakci na podmínky při snímání a přispívá tak k pohodlí při snímání.

Umožňuje užití různých filtrů

K objektivu lze i přes široký zorný úhel upevňovat filtry. Přední člen objektivu se vzhledem k vnitřnímu zaostřování neotáčí, díky čemuž umožňuje upevňovat kruhové polarizační filtry pro fotografování krajiny, filtry ND pro video a další příslušenství pro vyšší kreativní kontrolu uživatele.

Produktový snímek s připojeným tělem fotoaparátu

Ekvivalent 36 mm na tělech fotoaparátů APS-C

Tento objektiv je dobře vyvážený i pro těla formátu APS-C, kdy nabízí širokoúhlou ohniskovou vzdálenost 36 mm (ekvivalent 35mm formátu Full-Frame), která je vhodná pro fotografování široké škály scén – od snímků města až po horské scenérie. Tento objektiv je mimořádně vhodný pro uživatele fotoaparátů se snímačem APS-C i Full-Frame.

Produktový snímek znázorňující fotografování s objektivem upevněným na gimbalu

Interní ostření pro pohodlné natáčení

Vnitřní konstrukce ostření zachovává konstantní celkovou délku objektivu při ostření a umožňuje tak snadné natáčení s upevněným gimbalem nebo gripem.

Průměr závitu
49mm
Ohnisko max
24mm
Minimální zaostřovací vzdálenost
Krátká (⁓0,2m)
Fotografické využití pro
Krajina, Interiér, Noční scéna
Typ
Pevný, Sony G lens
Snímač
Full Frame 35mm (FE)