FE 14mm f/1,8, utěsnění, MZV 25cm, bez závitu pro filtr, hmotnost 460g Více >>

4548736131170

41 990 Kč s DPH

Vyberte si prodlouženou záruku
ks

Těšíme se
Obrázek modelu FE 14mm F1.8 GM

Nový pohled z mistrovského objektivu 14 mm F1,8

Tento ultraširokoúhlý objektiv s vysokou světelností a pevnou ohniskovou vzdáleností nabízí kvalitu řady G Master v inovativním a kompaktním designu. Špičková technologie dosahuje úchvatného rozlišení a znamenitého efektu bokeh i při světelnosti F1,8. Rychlé a přesné automatické ostření, výjimečná mobilita a pozoruhodné ovládání dodají vaší kreativní představivosti svobodu, kterou si zaslouží.

Obrázek modelu FE 14mm F1.8 GM

Ohromující rozlišení i při clonovém čísle F1,8

Dva členy XA (mimořádně asférické) v konstrukci řady G Master umožňují dosahovat vynikajícího rozlišení celého záběru i při světelnosti F1,8. Jeden člen Super ED (s extra nízkým rozptylem) a dva skleněné členy ED důkladně potlačují splývání tónů barev, zatímco pokročilá celková optická konstrukce minimalizuje předozadní odlesky, aby zajistila dokonalé vykreslování bodových zdrojů.

Obrázek modelu FE 14mm F1.8 GM

Jasný, ultraširokoúhlý a neuvěřitelně kompaktní

Přesné asférické členy, včetně dvou ultrapřesných členů XA, v inovativní optické konstrukci řady G Master spolupracují se dvěma nejmodernějšími lineárními motory XD od společnosti Sony, které jim umožňují dosahovat mimořádného výkonu v pozoruhodně kompaktním objektivu, který váží pouhých 460 gramů. Vezměte si tento objektiv kamkoli a přetvořte svět pomocí nových kreativních perspektiv.

Obrázek modelu FE 14mm F1.8 GM

Nádherně vykreslená noční obloha

Pokročilá optika s vysoce zakřiveným předním členem XA (mimořádně asférickým) minimalizuje předozadní odlesky při fotografování hvězdné oblohy a dalších nočních scén. Vysoká světelnost F1,8 umožňuje fotografovat při nedostatečném osvětlení bez nutnosti použít extrémně dlouhé expoziční časy, zatímco kompaktní rozměry umožňují snadné fotografování v každém prostředí.

Obrázek modelu FE 14mm F1.8 GM

Čisté barvy bez prolínání

Dva skleněné členy ED (s extra nízký rozptylem), které účinně korigují chromatickou vadu, jsou zkombinovány se skleněným členem Super ED, který poskytuje ještě silnější chromatickou kompenzaci, a tím zajišťuje vynikající kontrast a přesné vykreslení v celé ploše obrazu.

Obrázek modelu FE 14mm F1.8 GM

Znamenitý ultraširokoúhlý efekt bokeh

Díky mechanismu kruhové clony s 9 lamelami a optimálnímu použití dvou členů XA vám tento jedinečný ultraširokoúhlý objektiv umožní zdůraznit objekty pomocí dynamických perspektiv pořízených zblízka a vytvořit nádherný efekt bokeh v hlubokém, rozsáhlém pozadí.

Obrázek modelu FE 14mm F1.8 GM

Antireflexní nanovrstva 2. generace maximalizuje zřetelnost

Při fotografování venku s ultraširokoúhlým objektivem se slunce často ocitne v obtížně zvládnutelných pozicích, které někdy vedou k nežádoucím odleskům a vícenásobnému obrazu. Originální technologie antireflexní nanovrstvy 2. generace od společnosti Sony vytváří jednolitou antireflexní vrstvu na povrchu čoček, která účinně potlačuje odlesky a vícenásobný obraz v obtížných světelných podmínkách.

Obrázek modelu FE 14mm F1.8 GM

Dynamické záběry zblízka s nádherným efektem bokeh

Dva členy XA a jeden asférický člen v pečlivě navrženém optickém systému nabízejí minimální zaostřovací vzdálenost pouhých 0,25 m, takže se můžete ihned pustit do fotografování dynamických záběrů zblízka, zatímco světelnost F1,8 vám umožní vytvářet mimořádně nádherný efekt bokeh na pozadí.

Obrázek modelu FE 14mm F1.8 GM

Přesné a tiché automatické ostření pro fotografie i videa

Dva lineární motory XD (mimořádně dynamické) zajišťují rychlé a přesné nastavení velkých a těžkých zaostřovacích skupin objektivu, a tím umožňují dosahovat rychlého, přesného a tichého automatického ostření, které maximalizuje rychlostní potenciál těl s bajonetem E. Tiché automatické ostření s nízkými vibracemi představuje obrovskou výhodu při pořizování videí, zatímco kompaktní mobilita a rychlá odezva poskytují neomezenou tvůrčí svobodu.

Obrázek modelu FE 14mm F1.8 GM

Přizpůsobitelné tlačítko aretace zaostření

Tlačítku aretace zaostření na objektivu lze z rozhraní těla fotoaparátu přiřadit různé funkce, aby vyhovělo individuálním preferencím při fotografování. Můžete mu například přiřadit funkci zvětšení při ostření, která umožňuje špičkou prstu ovládat zvětšení při ostření, a dosáhnout tak velmi přesného manuálního zaostření.

Obrázek modelu FE 14mm F1.8 GM

Intuitivní ovládání manuálního ostření

Manuální ostření s lineární odezvou zajišťuje, že ostřící kroužek při manuálním ostření reaguje na drobné změny nastavení přímo a lineárně. Otáčení ostřícího kroužku je převáděno přímo na odpovídající změnu zaostření, podobně jako u reakce mechanického systému ostření. Ovládání je bezprostřední a přesné, takže váš tvůrčí záměr se projeví bez zpoždění.

Obrázek modelu FE 14mm F1.8 GM

Kroužek clony s přepínačem zarážek poloh

Objektiv je vybaven kroužkem clony, který umožňuje intuitivně ovládat clonu, přičemž lze podle potřeby zapnout nebo vypnout používání zarážek poloh. Zapnutím zarážek poloh získáte hmatovou zpětnou vazbu, která vám umožní „pocítit“ nastavení do požadované polohy. Zarážky poloh vypněte, vyžadujete-li plynulé, souvislé a tiché ovládání clony podporované lineárními motory XD objektivu. 

Obrázek modelu FE 14mm F1.8 GM

Vynikající spolehlivost při libovolném použití

Kromě fluorové povrchové vrstvy na předním členu, která odpuzuje vodu, olej a další nečistoty, je fluorovou povrchovou vrstvou opatřen také zadní člen, aby jeho povrch zůstal při změně zadního filtru čistý. Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti maximalizuje spolehlivost v případech, kdy tento ultraširokoúhlý objektiv s vysokou světelností používáte v náročných venkovních podmínkách.