Welcome to Alpha - sleva na nákup objektivů

Kinofilmová kamera, 10bitové interní nahrávání 4: 2: 2 4K/120p Full Frame, ISO 409600, S-Cinetone, BIONZ XR, 15 kroků dynamický rozsah, AF v reálném čase, face detection, vestavěný variabilní ND filtr, 16bit výstup RAW, podpora CFexpress type A, 0,89 kg Více >>

180 990 Kč s DPH

Vyberte si prodlouženou záruku
ks

Sleva 2500 Kč při dalším nákupu objektivu

Tělo je třeba registrovat na webu My Sony

https://www.sony.cz/mysony

Pokud jste zakoupili a registrovali příslušný fotoaparát na stránkách My Sony a na e-mailovou adresu obdrželi kód(y) voucheru. Platí pro fotoaparáty zakoupené nejpozději 31.3.2022 a registrované nejpozději 15.6.2022.

https://www.sony.cz/promo/welcome-to-alpha


Sony ILME-FX6 - Společnost Sony představuje svou novou kinofilmovou kameru FX6 s 10bitovým interním nahráváním 4: 2: 2 4K / 120p. Uvnitř těla připraveného na okamžité snímání ihned po uchopení, je kamera FX6 vybavena citlivým snímačem obrazu typu Full-Frame, který nabízí výkon, jenž vám umožní rozvinout vaši filmařskou kreativitu.

Parametry a popis

Kamera Cinema Line FX6 vkládá do rukou tvůrců revoluční kompaktnost a výkon, včetně snímače obrazu typu Full-Frame a úchvatné citlivosti. Špičkové funkce pro snímání filmů poskytují převratný výkon a knihovnu filmových stylů společně s profesionálními rozhraními a elektronickým variabilním ND filtrem. Poznámka: Používání tohoto zařízení v obytném prostředí může způsobit rušení rádiového signálu.

Pomocí rozšířené citlivosti ISO zachytíte vše

Působivý rozšířený rozsah citlivosti ISO až do hodnoty 409600 umožňuje pořizovat použitelný obraz v téměř úplné tmě. Snímač typu Full-Frame ve spojení s inovativním soustředěním světla zajišťuje neomezené možnosti snímání.

Efekt bokeh nabízený snímačem typu Full-Frame

Vytvářejte nádherné záběry v rozlišení 4K díky kreativní svobodě poskytované snímačem typu Full-Frame. Zachyťte každý detail scény pomocí malé hloubky ostrosti a ohromujícího efektu bokeh, který dodá záběrům skutečně filmový vzhled.

Reprodukce barev ve filmové kvalitě pomocí stylu S-Cinetone™

Model FX6 používá jako výchozí styl S-Cinetone Colour vyvinutý pro osvědčenou kameru Sony FX9, který je přesně vyladěn tak, aby splňoval požadavky dnešních tvůrců obsahu ohledně bohatých barev a přirozených tónů pleti. Produkuje svěží a živý obraz přímo z kamery bez gradace, přičemž zachovává dostatek prostoru pro postprodukci.

Velké pixely zajišťují vysokou citlivost a nízký šum

Snímač obrazu​CMOS Exmor R™ typu Full-Frame s rozlišením 10,2 MPx a zpětným osvětlením nabízí schopnost soustředění světla. Vysoké rychlosti čtení a dynamický rozsah 15 a více kroků poskytují kvalitu obrazu s vysokou citlivostí a sníženým šumem.

Výkonný obrazový procesor BIONZ XRTM 

Obrazový procesor BIONZ XR dokáže díky mimořádnému výkonu udržet krok s vysokorychlostním čtením snímače. Jeho architektura připravená na budoucí vývoj poskytuje rychleji kvalitní obraz a velmi výrazně zlepšuje schopnost reakce rozhraní kamery.

Působivý dynamický rozsah pro neomezené možnosti vyjádření

Při základní citlivosti ISO 800 nabízí kamera FX6 optimální dynamický rozsah pro dobře osvětlené interiéry a venkovní dokumentární snímání. Zvýšená citlivost ISO 12800 je určena pro náročné záběry pořizované při nedostatečném osvětlení, ráno nebo večer. Kamera FX6 nabízí výjimečný dynamický rozsah 15 a více kroků, který v mnoha podmínkách dokonce přesahuje schopnost vnímání lidského oka, čímž poskytuje nevídanou tvůrčí svobodu, pokud jde o gradaci barev a postprodukci.

Rychlé a přesné hybridní automatické ostření

Automatické ostření s fázovou detekci na snímači pro sledování objektu v téměř celém záběru (ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině s 627 body pokrývá přibližně 89 % plochy obrazu). Hybridní systém automatického ostření poskytuje zaostření i při snímání s malými hloubkami ostrosti a při vysokých snímkových frekvencích 120p v rozlišení 4K (QFHD).

AF v reálném čase a rozpoznání obličeje Face Detection

AF na oči v reálném čase a rozpoznání obličeje Face Detection zajišťují dosažení přesného zaostření pro situace, při kterých je nezbytné přesné zaostření. Zpracování v reálném čase dokáže zajistit přesné zaostření na oči, i když se objekty dívají dolů nebo nahoru pod strmými úhly, což uživateli umožňuje soustředit se na kompozici skvělého záběru.

Výkonná kontrola ostření pro osamělé fotografy

Díky možnosti výběru z více než 7 úrovní rychlosti automatického ostření a z více než 5 úrovní citlivosti automatického ostření na můžete lépe vyjádřit své záměry při přepínání mezi objekty nebo například při změně zaostření v průběhu snímání záběru.

Výběr objektu pro automatické ostření kroužkem objektivu

Když je zapnutá funkce AF Assist, otáčení ostřicím kroužkem způsobí přepnutí z automatického ostření na ruční, takže lze rychle vybrat jiný objekt. Činnost automatického ostření se obnoví, jakmile uživatel přestane otáčet ostřicím kroužkem objektivu.

Oblast/pozice automatického ostření

Pro automatické ostření můžete nastavit cílovou oblast Flexible Spot, Zone nebo Wide a rychle změnit její polohu během snímání pouhým dotknutím se monitoru LCD.

4K s rychlostí 120 sn./s a zaostřením každého snímku

Záběry s vysokou snímkovou frekvencí mohou proměnit všední akci ve vizuální zážitek plný elegantního pohybu. Kamera FX6 zachytí až 120 snímků za sekundu (sn./s) v rozlišení 4K (QFHD). Režimy zpomaleného a zrychleného záznamu (S&Q) vám poskytnou plnou kontrolu nad snímkovou frekvencí pořizovaného záznamu v rozsahu od 1 do 120 sn./s, čímž vám umožní přesně zachytit příběh pohybu, nebo také nádherný, až 5x mimořádně zpomalený záznam (s výstupem 24 sn./s).

Automatické ostření s objektivy Sony s bajonetem E

Zažijte plynulé automatické ostření s objektivy Sony s bajonetem E, špičkovým optickým výkonem a rozsahem funkcí pro náročné natáčení. Unikátní technologie akčních členů v objektivech Sony s bajonetem E poskytuje rychlejší a přesnější automatické ostření, a podporuje tak vaše tvůrčí úsilí.

Vestavěný elektronický variabilní ND filtr

Kamera FX6 je vybavena jedinečným vestavěným elektronickým filtrem s proměnnou neutrální hustotou (ND) od společnosti Sony. Na rozdíl od konvenčních optických ND filtrů lze elektronický ND filtr kamery FX6 ovládat lineárně v rozsahu od 1/4 ND do 1/128 ND nebo nastavit do automatického režimu. Jedná se o ideální řešení pro proměnlivá prostředí, ve kterých poté není nutné měnit filtry při změně světelných podmínek nebo k zachování hloubky ostrosti.

Lehké, modulární a robustní provedení

Navzdory své nízké hmotnosti 0,89 kg je tělo kamery FX6 z hořčíkové slitiny odolné vůči drsným prostředím při snímání v reálném světě. Odnímatelný grip přináší nejdůležitější funkce na dosah ruky a lze jej snadno nastavit pomocí jediného tlačítka.

Mobilita pro okamžité snímání po uchopení

Součástí modulární konstrukce kamery FX6 je inteligentní držadlo, které je ideální pro snímání z nízkých úhlů. Držadlo lze překonfigurovat pro libovolné využití, včetně montáže do tříosého stabilizátoru, na dron nebo umístění do podvodního pouzdra.

Tělo a rám z hořčíku pro vysokou odolnost a nízkou hmotnost

K zajištění provozu v náročných prostředích jsou hlavní tělo, kryty a horní držadlo vyrobeny z lehké hořčíkové slitiny, testované během výroby. Hlavní rám se vyznačuje vysokou pevností a odolností při zachování minimální hmotnosti a maximální mobility.

Architektura, která chrání před vypnutím z důvodu přehřátí

Vlastní ventilační systém a konstrukce šasi pomáhají zabránit ukončení snímání z důvodu přehřátí při vysokých snímkových frekvencích a rozlišení 4K (QFHD). Počet chladičů, tvar přívodů vzduchu a odvětrávacích otvorů, stejně jako umístění ventilátoru se sníženou hlučností a cesty proudění vzduchu byly vypočítány s vysokou přesností, aby bylo dosaženo optimální ventilace.

10bitový záznam 4:2:2

Fotoaparát podporuje přímý záznam s úžasnou bohatostí 10bitové hloubky a vzorkováním barev 4:2:2, čímž poskytuje mnohem větší flexibilitu pro gradaci snímků, následné zpracování a kompozici.

Dostupné kódování All-Intra

Kromě komprese Long GOP je dostupné kódování All-Intra, které kóduje každý snímek při rychlostech až 600 Mb/s. Toto kódování přesněji zachycuje složitý pohyb a umožňuje používat efektivnější pracovní postupy úprav.

16bitový výstup RAW přes rozhraní SDI

Pro náročnou postprodukci je k dispozici 16bitový výstup RAW přes připojení SDI k externím rekordérům, zatímco jsou pořizovány soubory XAVC-I přímo do kamery. Výstup videa RAW nabízí data ze snímače obrazu s rozlišením 4096 x 2160 nebo 3840 x 2160 a možností výběru snímkové frekvence 59,94, 50, 29,97, 25, 24 nebo 23,98.

Režimy snímání, které se přizpůsobí tvůrci

Kamera FX6 nabízí režimy snímání s předem nastavenými styly, jako jsou S-Cinetone, který produkuje skvěle vypadající záběry přímo v kameře, nebo S-Log3 a S-Gamut3 s režimem Cine-EI, které pořizují dokonale exponované záběry pro postprodukci.

Funkce Scene File pro prohlížení změn přímo na místě

K dispozici jsou čtyři typy scén se standardním dynamickým rozsahem (S-Cinetone, Standard, Still, ITU709) a dva s vysokým dynamickým rozsahem (HLG Live, HLG Natural) a také 16 slotů pro 3D tabulky LUT pro preferovaný vzhled bez postprodukce.

Pozoruhodně inteligentní grip a držadlo

Ergonomický inteligentní grip a držadlo od společnosti Sony nabízejí nastavení jedním tlačítkem. Díky ovládacím tlačítkům zoomu a záznamu, tlačítkům s nastavitelnou funkcí a voliči vhodnému pro ovládání clony můžete pohodlně pracovat celé hodiny.