Welcome to Alpha - sleva na nákup objektivů Prodloužená záruka +1 rok po registraci

Cinema line kamera, Full Frame, 12Mpx, 4K 120FPS, ISO 409800, S-LOG3 S-LOG CINETONE, XLR rukojeť, kompatibilita s CF Express
Registrace prodloužené záruky na webu https://www.sony.cz/electronics/exwarranty
Více >>

124 890 Kč s DPH

Vyberte si prodlouženou záruku
ks

Na dotaz

Sleva 2500 Kč při dalším nákupu objektivu

Tělo je třeba registrovat na webu My Sony

https://www.sony.cz/mysony

Pokud jste zakoupili a registrovali příslušný fotoaparát na stránkách My Sony a na e-mailovou adresu obdrželi kód(y) voucheru. Platí pro fotoaparáty zakoupené nejpozději 31.3.2022 a registrované nejpozději 15.6.2022.

https://www.sony.cz/promo/welcome-to-alphaSony Alpha FX3 je nejkompaktnější kamera řady Cinema Line navržená pro sólo natáčení. Aktivní chlazení zaručuje dlouhé nepřerušované natáčení, ať už se dostanete do jakýchkoliv situací. Díky 10,2Mpx CMOS snímači Exmor R a novému procesoru Bionz XR nabídne FX3 špičkovou kvalitu 4K full frame videa s až 120 fps, malý rolling shutter efektem a perfektními schopnostmi natáčení v horších světelných podmínkách s maximálním ISO až 409800. Pro natáčení jsou k dispozici barevné profily S-LOG3 a S-CINETONE, které definují novou éru Cinema kamer Sony. Součástí výbavy FX3 je i pětiosá stabilizace snímače s Active režimem, díky čemuž je tato kamera ideální pro záběry z ruky. Součástí balení je i odnímatelná rukojeť s XLR vstupy pro připojení profesionálních mikrofonů.

Jedinečný Back-illuminated CMOS Exmor R senzor

Nová Sony Alpha FX3 přichází s unikátním 10,2 MP 4K Full-frame Back-illuminated (se zadním osvitem) CMOS Emor R snímačem a novým procesorem BIONZ XR. Nabízí nám dynamický rozsah až 15 stop a možnost použití ISO až do 409600, pro dokonalou práci při low light scénách.  Tělo nabízí velmi účinnou stabilizaci s tzv. Active Mode. Dále nám také přináší aktivní chlazení zabudované v těle. Nově byl přidán XLR adaptér pro mikrofony s Top handle úchytem, pro možnost okamžitého natáčení z ruky. 

Budoucnost natáčení videa bez limitů

Sony se rozhodlo doplnit stávající řadu Cinema Line a přichází tak s revoluční novinkou. Nová Sony Alpha FX3 je neskutečně kompaktní a lehká. Se svou váhou pouhých 715g (včetně akumulátoru a SD karty) se tak stává ideálním řešením pro filmaře, kteří nechtějí pracovat s velkou a těžkou kamerou, ale zároveň chtějí zachovat unikátní kvalitu. Tělo je zkonstruováno z hořčíkové slitiny a je osazeno závity pro možnost použití dalšího příslušenství bez nutnosti nasazení kamerové klece. Pro ještě větší pohodlí při natáčení je na FX3 přidán výklopný a otočný displej, který jsme také poprvé viděli u těla A7S III. Pro nepřetržitou možnost natáčení nejen ve 4K60p je na těle také aktivní chladící systém, který zajišťuje plynulý chod bez přehřívání těla. Díky tomu tak můžeme své možnosti posunout na další úroveň. Navíc pro tu nejkomfortnější práci bez nutnosti usazení do klece je dodáván také XLR adaptér pro mikrofony a další příslušenství, který závoreň slouží jako Top handle držák. Díky tomu tak můžeme být okamžitě připraveni na natáčení. 

Špičková kvalita 4K videa

Sony Alpha FX3 nahrává až do 4K QFHD 120p v 10-bit 4:2:2 pro neomezený tvůrčí potenciál s minimálním Rolling Shutter efektem. Špičková kvalita obrazu při špatném osvětlení s rozsahem 80-409,600 ISO. Kamera dokáže natáčet záběry v 4K/60fps v 4:2:2 10-bit bez ořezu a časového limitu. Jediné limity představují výdrž baterie, případně kapacita karet. Je možné také nahrávání do externího zařízení pomocí HDMI v 16bitovém formátu RAW. Novinkou je také nastavení barevného gamutu: S-Gamut, S-Gamut3, a S-Gamut3.Cine, diky kterým je možné kombinovat záběry spolu s další řadou profesionálních kamer Sony. Dále pak nový S-Cinetone profile look, který je výrazně inspirován nejvyšší řadou VENICE.

Ještě dokonalejší AF

FX3 má schopnost sledovat objekt po velké ploše vysokou rychlostí, přesně a plynule, dokonce i při použití malé hloubky ostrosti. V momentech, kde se odehrává rychlejší pohyb, jsou k dispozici funkce Real-time Tracking a Real-time Eye AF, které nepřetržité sledují a ostrí na fotografovaný objekt. Real-time Eye AF od Sony zlepšuje výkon detekce o 30 % oproti předchozímu systému a to díky novému obrazovému procesoru. Užijte si přesnou a spolehlivou detekci, i v případě, že se fotografovaná osoba odvrátí. Funkce Real-time Tracking se aktivuje jednoduše poklepáním na displej a zvolením fotografovaného objektu. Zároveň se aktivuje funkce Real-time Eye AF, pokud fotoaparát rozpozná oko. Mimo jiné nám Alpha FX3 nabízí možnost vytvořit a upravit si posun zaostření neboli možnost "Rack-focus" a také disponuje 5 možnostmi nastavení posunu intenzity zaostření.

Ideální pro Run and Gun filmaře

Optická 5-osá stabilizace snímače IBIS až do 5.5 kroku + nový aktivní mód stabilizace. Nový menu systém (ovladatelný dotykem), duální slot na karty typu CFexpress Type A/UHS-II, s vylepšenou odolností proti vlhkosti a prachu pro náročné filmaře. Displej je výklopný 3 palcový LCD s rozlišením 1.44 milionů bodů a možností dotykového ovládání.