9 - kanálový koncový zesilovač (např. ke kontrolerům PR-SC55xx), 220W/ch, THX Ultra 2+, XLR & cinch, 12V Trigger, Auto-off Více >>

3700195880643

75 990 Kč s DPH

Na dotaz

ks

9-kanálový zesilovač

  • 220 W/Ch při 6Ω, 1kHz, 1%, 1ch

  • THX® Ultra2™ certifikace

  • WRAT (Wide Range Amplifier Technology)

  • Plně diskrétní obvody

  • Masivní toroidní transformátor

  • Dva velké 22000 μF kapacitátory pro efektivní napájení

Cesta za kvalitním zvukem

Když zesilovač, tak pořádný, výkonný, silný. Není jednoduchý, ale jeho síla je obdivuhodná. Z Onkyo produkce se na trh probojoval 9-kanálový koncový zesilovač Flagship. PA-MC5501 je vyroben s cílem poskytnout optimální dynamický rozsah a vynikající čistotu signálu. Extra navržené komponenty jako toroidní transformátor, velké kondenzátory a těžké tranzistory zvládnou velmi vysoké zatížení.

Onkyo sází na jistotu

V modelu jsou použity díly audiofilních kvalit, jako jsou pozlacené sloupky reproduktorů a XLR vstupy. Při spárování s adekvátní firemní jednotkou, díky schopnosti bi-amp zesilovače PA-MC5501 i jeho devíti kanálům, se nabízí mimořádná flexibilita, která přináší skvělý THX Ultra2 certifikovaný prostorový zvuk.

Klíčové záležitosti

Model PA-MC5501 je vysoce efektivní push-pull zesilovač, přičemž sada WRAT pracuje na minimalizaci rušení, stabilizaci napětí a zvýšení proudu v elektrickém systému jednotky. Výsledkem je okamžitá odezva na zesílení signálu a extrémně nízká úroveň zkreslení skrz dynamický rozsah.

Co je WRAT

Wide Range Amplifier Technology je technologie širokopásmového zesilovače, patentovaná výrobcem, která slouží k zajištění optimálního zvukového výkonu. Vychází z faktu, že příliš mnoho NFB způsobuje pokles vnímané kvality zvuku, což je hlavním důvodem, proč se výrobce zaměřuje na zlepšení frekvenční reakce a snížení zkreslení, aniž by se primárně spoléhal na NFB. Zesilovač PA-MC5501 využívá propracovaný design uzavřených obvodů, kdy každý obvod má samostatné spojení na napájení. Tak je rušen individuální hluk obvodu, s cílem udržet potenciální uzemnění bez zkreslení. Podporována je také schopnost okamžitého vysokého proudu pro zvuk s větší dynamikou. HICC umožňuje zesilovači ihned zrušit reflexní energii reproduktorů a okamžitě vyslat další signál. Schopnost okamžitého proudu zesilovači zajišťuje, že výstup zvuku není ovlivněn omezením energie.

Systém HICC

High Instantaneous Current Capability neboli systém HICC zahrnuje schopnost okamžitého vysokého proudu. Aby bylo možné zvládnout vysoké úrovně okamžitého proudu, PA-MC5501 obsahuje tyto klíčové konstrukční prvky - paralelní Push-Pull design zesilovače s třístupňovými invertovanými Darlington obvody, zdokonalený a vylepšený design. Jde o designovou modifikaci desky s krátkou signální drahou, jenž zajišťuje snížení elektromagnetické interference. Deska má za úkol optimalizovat dodávání energie do reproduktorů.

Specifika a vlastnosti

Koncový zesilovač má výkon 220 W na kanál při 6 W/ 1 kHz. K dispozici jsou přitom dva velké, přizpůsobené 22.000 mF kondenzátory pro efektivní napájení. Velké, speciálně navržené výkonové tranzistory jsou určeny k řízení vysokého proudu a nízko-impedanční měděné desky s tlustou měděnou fólií pro dokonalé uzemnění. Konstrukci tvoří samostatné antivibrační panely a ploché, pevné antirezonanční šasi. Samozřejmostí jsou pozlacené XLR vstupy i pozlacené šroubovací terminály, které jsou kompatibilní s banánkovými konektory. RCA vstupy jsou z mosazi, přední panel je vyroben z hliníku. K úspoře energie slouží funkce Stand-by.

Výhody čistého analogového zesílení

Standardní integrovaný A/V receiver má dva úkoly - zpracovat a zesílit zvukové signály. Model PA-MC5501 nabízí všechny výhody čistého analogového zesílení – zvuk je teplý, hudební a plný. Certifikace THX  je zárukou, že se filmy budou představovat přesně takovým způsobem, jakým byly vytvořeny filmaři ve studiu. Jako každý Onkyo zesilovač je i tento navržen tak, aby dodával dostatečný výkon do reproduktorů, bez ohledu na impedanční výkyvy. Proto výrobce u modelu PA-MC5501 věnoval významnou pozornost dílům a konstrukci.