Podoba nové konzole Playstation 5 již není tajemstvím. Před pár okamžiky Sony Interactive Entertainment odhalila spoustu informací o budoucnosti značky Playstation. Dozvěděli jsme se i jaké hry si na novém systému zahrajeme. Je toho opravdu hodně nového. Přenos si nenechalo ujít více než sedm milionů hračů po celém světe.

Zajímají Vás novinky ze světa Playstation 5, jako je například zpětná kompatibilita a uvedení do prodeje? Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a další podrobnosti se dozvíte včas. Kolonku pro email najdete na konci této stránky.

Playstation 5

Playstation 5 a příslušenství

Konzole Playstation 5 půjde do prodeje ve dvou verzích. Jedna bude s UHD BD mechanikou, druhá bez, která bude uspůsobená pro digitální distribuci her. Každý si tak bude moci vybrat to, co mu bude více vyhovovat. Design je odvážný, vychází z podoby gamepadu Dualsense, který byl představen již dříve. Na přední straně se nachází dvojice USB portů pro nabíjení příslušenství (USB C a USB A), zapínací tlačítko a v případě verze s mechanikou i vstup pro BD disky a tlačítko pro vysunutí. Na horní straně je žebrování pro výdech horkého vzduchu. Konzoli je možné položit i vertikálně na bok.

„S PlayStation 5 jsme učinili výrazný krok směrem k nové generaci herních zážitků, které redefinují představu o tom, čím vším dnes hry mohou být,“ řekl Jim Ryan, prezident a výkonný ředitel SIE. „Herní světy budou bohatší a krásnější. Okouzlí vaše smysly způsobem, o němž se vám dosud nesnilo, a díky bleskovému nahrávání si je budete moci užívat mnohem plynuleji. Dnešní přehlídka byla jen malou ochutnávkou z nové generace a my bychom tímto chtěli poděkovat naší komunitě, že nás na cestě k vydání PS5 doprovází.“

Dále bylo předvedeno oficiální příslušenství. Pro co nejlepší zážitek z hraní dostane PS5 bezdrátová sluchátka Pulse 3D pro perfektní zážitek z 3D audio. K nabíjení gamepadů využijete dokovací stanici v designu a barvách konzole. Pro příznivce sledování filmů, bude k dispozici také dálkový ovladač Media remote.

Oficiálním mottem konzole Playstation 5 bude pro následujcíí roky Play has no limits.

Cena ani oficiální zahájení konzole zatím nebylo oznámeno. Jakékoliv termíny a ceny na internetu prosím považujte za nepotvrzené. Uvedení konzole se plánuje na konec roku 2020 a bude upřesněno později.

Na jaké hry se můžeme těšit v období launche PS5?

Horizon Forbidden West

Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Gran Turismo 7

Demon´s Souls

Ratchet & Clank: Rift Apart 

Sackboy A Big Adventure

Returnal

Destruction AllStars